Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,

панелното ми апартаментче е с коридор и кухня на блажна боя, останала още от предишните собственици.
Искам да я разкарам и евентуално да сложа тапети.
Ако имате идеи как става това, моля ви помагайте.

Чух за вариант с горелка, но не винаги се получавало и много се опушвало и миришело, чух и за изчукване, ала ми се струва доста трудоемко, а след това трябва и шпакловка.

Гледам, че има и някакви въздушни пистолети с горещ въздух, но не съм сигурен дали с тях ще се получи на панел - не искам да давам 70-80лв за нещо, което може и да не ми сварши работа.

Някой ако е имал същия проблем или да е чувал за подобен, моля да помогне, защото наистина не знам какво да правя.
мерси предварително
velsi - Почетен майстор
Пистолета за горещ въздух е чудесен инструмент, но мисля, че няма да ти свърши работа в този случай. Майката му е стъргане. Аз бих взел малък ъглошлайф с телена четка. Вярно е, че ще се вдига прах, но поне ще стане. Тъй като телената четка няма много голям шанс да нарани бетона, а и ако ще слагаш после тапети може да минеш и без шпакловка.
pavelari - майстор
Колкото може се сваля с шпакла - ако се лющи. А върху това което остане или сичкото - дълбокопроникващ грунд на Боро и после лепиш тапети
Profi Stroi - специалист
Нито един от посочените неща по горе
С тях пада трудно и дълго
Накрая на стъргането се чустваш като победенв епична битка
Отиваш в 1-та железаря
Малка бутилка с газ 18 лева
Накраиник с маркуч до 2 метра
И двата с цена 12 лева в най-лошия случай
1 малак шпакла и започваш
Вонята е неприатна
Хубаво е да е зимните месеци-лятото си е безплатна сауна
Успех
Мерси на всички за съветите...
Дадоха ми за малко пистолет за горещ въздух на Бош и се получава.
Мисля да го правя с него, но за съжаление пистолета ми го дадоха само да пробвам и ще трябва да го купувам.
Мисълта ми е, ако някой вече си го е купил и вече не му трябва, ще се радвам да ми го продаде.
zmeyan@abv.bg
Profi Stroi - специалист
Дали е на Бош или друга марка ще ти изгори след 2-3 часа
В най-добрия вариянт ще сваляш боя няколко дена
Иначе имам неколко пистолета на Енхел ако толкова не ти се дават пари за купуване може нещо да се разберем
mien - специалист
''ТЕРМИНАТОР'',препарат от парвата срешната железария.Сваля боя лакове и други.Маже се с четка и след цигара време пада с едно движение.Подробности на опаковката
И аз имам същия проблем ...и се чудя с какво да я почвам боята... Проблема е сериозен ако върху тази стена ще се слагат плочки. Просто след година две ще се отлепят, ако проклетата боя не е предварително премахната и не се е появила здравата основа-панела....Чел съм доста и съм питал различни хора...всички ми казват че става само по "китайския" метод- с чукане по боята до премахването ....ужасно шумно и неприятно упражнение...и много трудоемко....съседа подлуди блока за няколко квадратни метра в продължение на една седмица.....Има машини за тази работа подобни на ъглошлайфа, но не с телена четка а с диск с абразив, който да го допреш до стената и той я отстранява безвъзвратно.....не съм я виждал на живо и не знам колко струва....срещнах я веднъж в интернет...ако я открия ще пиша....с нея ми се струва най-логично и най-бързо.....УСПЕХ!
S terminator ... probvah.. s Dunav sy6to..
deistvat dobre, no samo za edin-dva sloq boq...
Ako oba4e (kakto e slu4aq) boqta e nqkolko plasta - pri men okolo 5-6, ima nujda ot pone 2-3 pyti minavane.
S pistoleta stava navednaj i zadovolitelno dobre, no naistina mi trqbva pone sedmica igra4ka(za okolo 50 kvadrata). Naistina si mislq, 4e 6te izgori pistoleta, no ako e v garanciq se nadqvam da mi go smenqt, a i 6te po4ivam na 20-30 min, 4e da ne go pretovarvam. Pyk kakvoto stane.
Ina4e za ma6inkata s disk, podobna na yglo6laif... vidqh q v Mosiu Brikolaj... izglejda dobre, sigurno 6te svar6i 4udna rabota... problema e, 4e struva 500lv :))) Vse pak ako nqkoi ima podobno ured4e, gotov sym da go naema za izvestno vreme, no da go kupuvam mi idva mnojko ... po-evtino 6te mi izleze da mu sloja gipskarton i da re6a problema radikalno.
karakuda - помощник
не знам за газовите горелки - сигурно става добре, но преди време пробвах в кухнята на стария ми апартамент, която беше цялата с блажна боя - само ще кажа че се наложи мазане

В панелните блокове има места където мазилката е върху дупки цепнатини и т.н които няма как да знаеш къде са - взех горелка и при нагряването въздуха в тези дупки явно се разшири - падна ми мазилката почти 2 кв м парче - така че и мазах

дунав съм пробвал ама с него трябва да се отмива - ако искате да ви тече маркуч в коридора или стаята - добре - с дунав става ама за балкон с оттичане

най лесното според мен е да се нанесе грунд - друг вариант - действащ е дасе боядиса ПАК с блажно - разредено и да се посипе докато още е мокро с пясък, мраморно брашно или нещо от сорта - така стената става грапава и може да държи дори плочки

Тема "Сваляне на блажна боя от панел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: