• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Илиян Илиев™ - майстор
Deo-x написа:
Илиян Илиев™ написа:
За листни въшки е най-добре да напръскаш със сапунена вода. На знам дали ги мори или ги гони, но е изключително ефикасно.
Не вярвам да е ефикасно,пак ще се върнат на "пиршество",затова е създаден отровите с/у неприятелите :wink:
Досега само това съм ползвал и е доста ефикасно. При мен проблема е че нямам пръскачка и се мъча с шишенце от препарат за миене на прозорци. Все пак за саксиите шишенцето е удобно.
biolander - напреднал
Здравейте, при предпоследното си ходене на село, забелязах че доматите са въшлясали. Когато се вгледах, разбрах че всъщност прасковата над тях е направо пламнала, а бях пръскал предната седмица с Нуреле. Изтичах до аптеката, там продавача ми даде АКТАРА 25 ВГ. Напръсках и до края на деня земята под прасковата се покри с трупове. Направо се смаях. Като си ходих тази седмица, огледах внимателно дървото - нямаше изобщо гадини.

П.П. Честит ми първи пост.
parvev - специалист
Илиян Илиев™ написа:
Deo-x написа:
Илиян Илиев™ написа:
За листни въшки е най-добре да напръскаш със сапунена вода. На знам дали ги мори или ги гони, но е изключително ефикасно.
Не вярвам да е ефикасно,пак ще се върнат на "пиршество",затова е създаден отровите с/у неприятелите :wink:
Досега само това съм ползвал и е доста ефикасно. При мен проблема е че нямам пръскачка и се мъча с шишенце от препарат за миене на прозорци. Все пак за саксиите шишенцето е удобно.
Илияне пробвах твоя метод но не се получи,може би не съм налучкал концентрацията или марката сапун
kasmet4e - напреднал
Бясна съм , така изчистих цветята си , че ги изчистих от света . Мъжът ми сложил в една тубичка от лактофол нафта ли газ и нафта ли не знам точно но ми идва да го убия , за да мори осите , щото в коминчето на барбекюто си гнездят а , аз от къде да знам как мирише лактофола си напръсках хубаво цветята . Сега покрай тях мирише на гара и нищо не става от тях . Така че никога не правете така - опъковка от едно а съдаржание друго !
LKK - специалист
Ама аз за Bio Kill /няма мирис и не е опасен за домашни любимци/ не се бъзикам, нито съм им рекламен агент.
Това със сапунената вода, с отвара от тютюн и кибритени клечки и още 1001 препарата за растителна защита, да не говорим за В-58 дето щях да се задуша. Пробвал съм ги всичките без ефект, но след като пробвах с Bio Kill се родих, а паразитите моментално дават фира. Единственият проблем може да е, че 500 мл струват около 10 лв./за градината идва нанагорно/
докера - специалист
biolander написа:
Здравейте, при предпоследното си ходене на село, забелязах че доматите са въшлясали. Когато се вгледах, разбрах че всъщност прасковата над тях е направо пламнала, а бях пръскал предната седмица с Нуреле. Изтичах до аптеката, там продавача ми даде АКТАРА 25 ВГ. Напръсках и до края на деня земята под прасковата се покри с трупове. Направо се смаях. Като си ходих тази седмица, огледах внимателно дървото - нямаше изобщо гадини.

П.П. Честит ми първи пост.
За този препарат съвсем бях забравил , а наистина е много ефикасен :wink: Нали той беше на гранулки в малко пакетче , което е за две машини ?
biolander - напреднал
Да ти кажа чесно - не си спомням за концентрацията :?. Разфасовката наистина е едно малко пакетче с гранулки. А пък и пръскам с едно 5 литрово Матаби та карам малко едно към гьотере.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ - белокрилка и листни въшки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: