• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
housedoktor - майстор
Определено предпочитам Оргахим,но серията с тефлон на Мегахим е много добра.При теб проблема е от лоша основа и липса на грунд.Оргахим продават и 3 вида подобрители на боите една опаковка на 25 литра
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
samisam, тефлоновата на Мегахим си е ОК. Боя се разбърква Много добре и ако се забележат парцали, се прецежда. Струва ми се, че и основата ти не е била подготвена.
Не е добре да се обвинява производител най-общо. "Полските мебели са боклук", "Левисът ми не покри равномерно" ....
Боядисва се на почистена, обезпрашена, заравнена като попивност и тон основа. С подходящия инструмент.
Като се пазарува боя, освен марка и цвят, се гледа и базата каква е.
Обичайно е, скъпата база да има по-добра покривност. С боя за 120 ми е покривало от първа ръка, с боя за 20 ми се е налагало 4-5 ръце... Сметката не е само в пари, ами и в труд.... и още и още...
samisam - напреднал
n_a написа:
samisam, тефлоновата на Мегахим си е ОК. Боя се разбърква Много добре и ако се забележат парцали, се прецежда. Струва ми се, че и основата ти не е била подготвена.
Не е добре да се обвинява производител най-общо. "Полските мебели са боклук", "Левисът ми не покри равномерно" ....
Боядисва се на почистена, обезпрашена, заравнена като попивност и тон основа. С подходящия инструмент.
Като се пазарува боя, освен марка и цвят, се гледа и базата каква е.
Обичайно е, скъпата база да има по-добра покривност. С боя за 120 ми е покривало от първа ръка, с боя за 20 ми се е налагало 4-5 ръце... Сметката не е само в пари, ами и в труд.... и още и още...
Здравей N_A,
Какво точно и тябва на една основа боядисана на 2 или 3 ръце с латекс преди 2 години? Освен измиване и избърсване с вода, защото нямам амонячна вода или натриев триполифосфат? Единственото което се сещам, може би беше вода с веро и търкане с четката на замърсените участъци.
За разбъркването-с бъркалка и дрелка съм я бъркал, изчаках малко след това.
За прецеждането-как да разбера, че има гадости в нея? Нямам навика като боядисвам да цедя боите, а май трябва.
Лекото на Оргахима на ръка го бърках и нищо му нямаше. Цвета си е бял, не ползвам цветни латекси.
Хаусдоктор, щях да питам за тези добавки-ползвал ли си ги и ако да, сподели отзиви. Виждал съм 3 вида, заинтересувах се от ПТФЕ - политетра флуор етилена /Тефлона иначе казано/ Дали така трудно се цапа, както го пише и лесно ли се чисти после?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не му разбирам толкова, не съм професионалист. Тази боя ми покри на гол негрундиран сатен. Няма махане после.
Не знам какво са твоите захабени места. При мен около врати и ключове е бивало и кошмарно (без червеите).
Никога не правя дребни поправки. Това си е кърпеж. Има си техника и винаги накрая се минава цяла ръка.
Stenlius - помощник
Аз, междувременно притиснат от малко финансови неудобства си боядисах тавана с най-евтината боя на пазара - Прима на Мегахим от Баумакс - 10 лв за 10 литра бака, бяла. Покри зеленият таван от 3 ръце, редичка седи, но за тези пари очаквах да е по-зле, остана ми около 5 литра. За стените /пак зелени/ взех от Баумакс от латекса, дето те го внасят - http://www.genius-pro.com/ Superweiss, 25 лв за 10 литра, тонирах го лилав с цветните тонери на Оргахим /2 бр за приятно лилав цвят/ и покри много добре от 2 ръце, гъст е и не се разрежда, доволен съм доста. Към 40 квадрата стени с около 5-6 литра на 2 ръце боядисах.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "каква боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: