Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
donnna - специалист
гледали сме гъби преди 18-20 г. ... технологията е малко тегава... бърка се слама с птичи тор /с конски е по-добре ама няма / и се полива... тъй 2-3 седмици. после стои туй сичкото в камера за още 14 дена като се поддържа температура мисля, че около 60 градуса беше. там узрява компоста. после се вади и се сее мицела. мицела беше в пластмасови бутилки от мин. вода пълни със зарно /ечемик май беше/- набучена пръчка като от ескимо с мицела. пълни се в чували и се слага отгоре пепел от ТЕЦ - 2-3 санта някъде... това сичкото се слага в помещения - тъмни и влажни и се поддържа 10-12 градуса температура и се полива... и след 20-тина дена почва да се бере... всеки ден... от торба се вадеха към 2-3 килограма общо мисля... ама си е гърч яко...

п.п. говоря за 1700 торби :-D :? :shock:
sspoko - специалист
За Кладниците трябват дървени трупчета за предпочитане по дебели и не сцепени, поставят се на сенчесто и влажно място за да не съхнат през лятото. вариантите на заразяване са два или с по голямо свредло правиш ф-25-30мм. дупки дълбоки 5-6 см и след това ги пълниш с мицел или нарязваш трупчето на шаиби след това нареждаш мицел между тях може да ги фиксираш странично с по една летвичка да не се разместват. Важно е да ги поливаш отвреме на време през лятото за а не изсъхва дървото. Може да ползваш различна дървесина най-добре бук но съм пробвал и на топола също става но изгнива за 2-3 години. А мицел съм купувал пролетно време от пазара.
crez - майстор
ЦКС има такава дейност. Произвежда готова смес в полиетиленови чували с мицел и така се продават. Потърси в своя град връзка с ЦКС и информация.
sspoko - специалист
Кладница при домашни условия.

Прикачен файл

Изображ4.JPG
Изображ4.JPG (36.1 KиБ) Видяна 27729 пъти
hakama - специалист
Продуктивно ли е това начинание? За колко време израстват?
На село може да се измисли нещо, стига да има смисъл от тази работа :? За кладница питам

ПП: Намерих къде продават мицел от кладница :idea:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ЕЕ: И няма ли да споделиш къде??
hakama - специалист
ЦЕНИ:
Кладница мицел - 3 лева за бутилка, съдържаща 800 грама, достатъчна за зареждане на 8-10 торби;
Инкубирани торби, готови за плододаване - 3,20 лева за торба;
ОТНОСНО ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ, СВЪРЗАНА С ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ШИИТАКЕ И КЛАДНИЦА, КАКТО И МИЦЕЛ ЗА ЗАПОЧВАНЕ НА СОБСТВЕНО ГЪБОПРОИЗВОДСТВО, МОЖЕТЕ ДА
СЕ ОБЪРНЕТЕ КЪМ:
АГЕНЦИЯ ЗА АГРАРНА ИНФОРМАЦИЯ И ИНОВАЦИИ
5000 Велико Търново
площад “Център 2”, стая 208
Тел./Факс: 062/600026
GSM: 0888 785 019
E-mail: aaii@abv.bg
в. Агросвят 20/2005

файла не можах да го прикача , има два типа на отглеждане, с дървени трупи и със субстрат. Мога да постна тук, но са 4 страници?!
На едно друго място (имам визитка) в София е , 15лв но не разбрах за какво количество...
pointx - напреднал
Много интересна за мен тема. Би ли споделил адреса в София.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
pointx написа:
Много интересна за мен тема. Би ли споделил адреса в София.
Пиши на мейла, човекът го е постнал.
За съжаление са на Английски. Не мисля че ще струва кой знае колко да се тества с малко количество и да се провери цената на борсата ако не искате да си ги продавате сами.
Ето видеото:https://www.youtube.com/watch?time_cont ... rjwX3qgtTg
Ето инструкциите: https://www.bhg.com/gardening/vegetable ... mushrooms/

Ето на Български видовете гъби: https://manatarka.org/yadlivi/

Сериозно не одобрявам тази смика с сутиен приличащ на реалното под него. Знам че Американците искат да съблечат и на...ът всичко но не смятам че трябва и ние да го правим!

Тема "Гъбопроизводство в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: