Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
myhouse - напреднал
Първо, чудех се къде да постна темата, в дърводелството или тук, но след като видях лакиране в този раздел....

Второ, извинявайте за НЕописателното заглавие, ама...

Та въпроса ми е, има ли ефект от това, да байцвам орехова дървесина с байц "орех"? Или мога само да я лакирам. В кой от двата варианта, фладера ще изпъкне повече? И кой е по-добрия вариант?

Абсолютен лаик съм в тази област и се чудя какво да правя. А иначе за да не се чудите, правя един цветарник за себе си.... изрязах си кръгчета, намерих си подходящи клони, изшкурих всичко, но преди да го събера реших да задам този въпрос...

Благодаря предварително за отговорите :!:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами направи си проба на отделно парче. :-) С байц, без байц и с лак.
По принцип е въпрос на вкус.
Ако дървесината е от корена или от основата на разклонението на короната..и има ясно изразен фладер...само лак...мат и то неколкократно
като между всеки слой шкуриш с номер поне 300 ...естествено след като слоя е изсъхнал напълно...накрая с много ситна шкурка и полиране с груб вълнен парцал...
Ако е от стеблото и е с по светъл нюанс първо намокряш дървото,след изсъхване пришлайфаш леко и тогава байц....после процедурата е същата...Ще се радвам ако съм бил полезен..
jameson_2001 - специалист
Съгласен съм с raptor1 - важен е материала, но още по-важен е финиша! Съветът му е професионален и найстина ще ти е от полза ! Само бих добавил, че аз съм фен на пастите и маслата за екстериор(така обработвам кашпите и др.) Успех.

Тема "Байц?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: