• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 68
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
denuchi - специалист
е ти пък много икономично искаш да минеш. поне намери 10 компресорчета и тогава ще помислим какво може да се направи.
dj_marti79 - специалист
Ясно. Много глупости съм казал. :headbash:
Но има замисъл. На всеки радятор по компресорче, тъкмо ще могат да се спират и пускат едно по едно :-D
Имам една Мидейка 12-ка, тя ще свърши ли работа? Макар че рискувам жена ми да ме изгони да спя при кучето!
vanko68 - специалист
То една мидея 12ка дава 3,5 Квт при плюсови температури и 1,5 при -15°.Каква ТП ще правиш с подобни мощности? За една стая - една ТП ? То останалата част от инсталацията ще е няколко пъти по-скъпа от мидейката ти.Като нова...Предимствата на ТП се проявяват при цялостно климатизиране на дадено жилище,включвайки и битова топла вода.
denuchi - специалист
а това е топлообменника за "хибридната" ТП. вече само трябва да се заваря и да видим какво ще се получи.
Последна промяна от denuchi на пон мар 28, 2011 2:16 pm, променено общо 1 път.
Zoro5 - специалист
denuchi, а какви защити и автоматики слагаш по тая термопомпа?
vreden - специалист
Денучи,интересно ми е какво точно правиш?Моля те постни идеините схеми на изделието което си замислил.Най-вече ме интересува хладилната схема.Другото което искам да те питам е защо си спрял избора си на компресор Maneurop,кое те накара да предпочетеш тази марка?
denuchi - специалист
автоматиката което използвам е на Carel. всичко за каквото се сетиш по управлението и защитите. използвам компресор "Maneurop"понеже такива има в повечко. и това е причината заради която съм с такъв компресор. а имам няколко машини с този вид компресори и си работят вече 7-8 год. имам само един повреден и то понеже е работил около два дни с вода вместо с фреон."vreden" дане би да имаш повечко инфо за тях. схемата пак мина в режим разработка налегнаха ме нови идей. като се спра на последният и уточнен вариант ще драсна схемичката.
vreden - специалист
Аз изобщо не съм доволен от тези компресори,язък че са от Данфос Груп.
Имал съм доста ядове с тях.Ти защо не ползваш Копеланд скрол,не ти ли харесват?
Явно се занимаваш с производство на ТП,а аз гледам едната помпа с пластинчати топлообменници,после с въздушен топлообменник и се чудя какво правиш,а те различни машини.
denuchi - специалист
тези който използвам са без пари. а това е много важно условие. миналото лято имахме една доставка на Копеланд скрол компресори, и от тази доставка от 4 бр. и 4 излязоха дефектни. е наистина подмениха ги без никакъв проблем с други, но ми развлиха мнението си за тях. дори единият направи запали таблото. а и си струват и парички а другите са без. а по въпроса за водните и въздушните топлообменници ще работи с едните и с другите ще има някакво комбинация кой кога и как.. в момента се върти една идея и с още един компресор на фреон 134а. идеята е от новите алтерми на дайкин. да работи на по висока налягане и да загрява повечко водата, но всичко с времето си. като изчистя всички неточносто и чуденки ще поставя схемата.
denuchi - специалист
до преди малко се занимавах с едно такова чудо. учуден съм колко добре работи и сравнотелно доста тихо. а колко е тежко неси е работа.

Прикачен файл

DSC00316.jpg
DSC00316.jpg (100.11 KиБ) Видяна 4938 пъти

Прикачен файл

DSC00312.jpg
DSC00312.jpg (121.77 KиБ) Видяна 4938 пъти

Прикачен файл

DSC00314.jpg
DSC00314.jpg (117.86 KиБ) Видяна 4938 пъти
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 68

Тема "Направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: