Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
crez - майстор
Ето това е продукта от вършини и клони до 3см. на машина МТД 15

Прикачен файл

Изображение0068_450x600.jpg
Изображение0068_450x600.jpg (58.52 KиБ) Видяна 11415 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
Колеги, извинете ако въпроса ми е тъп, но съм длъжен да питам.
Исакам някъкъв храсторез, който да събира отпадъка от рязането. Нещо като тия машини за постригване на трева, дето имат контрейнер за тревата.
Самото подрязване на храстите (ограда), не е толкова трудоемко, но събирането на отрязаните клони, листа ми разказва играта. Много ми е трудно, щото освен че съм малко пълен (да не кажем дебел), съм и доста висок (около 1.90). Навеждането е истинска мъка.

Да сте виждали нещо подобно? Сигурно е измислено вече някъде.

А... и за лозето би било полезно - след изрязването остават доста клони. Режеш 1 час - изнасяш 2 часа.
shotik - майстор
При косачките събирането е лесно,защото тревата е къса и мека ,докато храсти ,издънки или лозови леторасли са твърди и по - дълги и трябва вероятно голям кош.Аз ползвам гребло за шума,което е с изкривени накрая 17 стоманени телени парчета и лесно влиза между храсти и издърпва шума,клечки,листа и др.,виж на " Ташев Галвинг " ,каталог, в градински инструменти ,гребло за листа,подобно е и моето, но е 9 лв.
svetoslavoff - специалист
Преди дни попаднах на дробилки за клони от ф-ма Екокомпост - с три различни по мощност дв/ля, те препоръчват надробеното да се залага за компостиране. Ако някой е купувал от тях, нека сподели впечатления.
Лек ден!
ango - напреднал
Към колегата klambrev успя ли да вземеш дробачката и какви са отзивите Ти.В сайта на Коледжинов пише,че имат в наличност-http://www.kol-bg.com/index.php?show=browse&catid=60.
klambrev - специалист
Никаде нямаше налична брилл, а това мтд се оказа с много слаб мотор.
В крайна сметка за 2 дни с брадвичка и ножица за клони накълцах всичко на по 30см за подпалки. Единствено листата неможах да оползотворя.
Колега, надявам се да сам ти полезен, замислих се над твоята идея и единственото което ми роди главата бе, наклонен малак плот с малак циркуляр в края на който има контеинер, както ти предпочиташ V-образен с две стени за да ограни4ават дължината на клона, ето с тази драсканица мога да онагледя идеята (и твоя и моя), като контеинера можеш да го направиш да се откача посредством две планки.

Прикачен файл

reza4ka za kloni.jpg
Резачка за клони :)
reza4ka za kloni.jpg (70.3 KиБ) Видяна 10479 пъти
shotik - майстор
Благодаря,почти съм на същата идея.
колега не мисля че си разбрал идеята на джаджата, трябва да се режат клони с еднаква дължина а не да се раздробяват :)

Тема "Да направим машина за рязане на клони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: