• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Армагедон - специалист
Къде могат да ми заточат веригата на моторния трион в Пловдив ????
Аз се опитах с облата пила, но останах разочарован от резултата :? :?
ango - напреднал
Би трябвало да е във всеки магазин или сервиз за резачки.Виж това-Пловдив ул.”Перущица”21 /до Братската могила/ тел. 032/ 64 30 46
GSM: 088 7 67 79 64
докера - специалист
penchev написа:
Къде могат да ми заточат веригата на моторния трион в Пловдив ????
Аз се опитах с облата пила, но останах разочарован от резултата :? :?
А дали правилно си заточвал - пилата се прекарва САМО в посока към външния ръб на режещия зъб :wink:
Ако си я карал и в двете посоки , естествено ще си разочарован от резултата .
Аз си точа сам веригите с пиличката и съм доволен . Нося ги на заточване само ако се налага и корекция във височината на водача :wink:
Армагедон - специалист
Нямам нерви пък и време да се гърча над веригата. Имам 3 вериги утре ще се разровя да ги намеря и ги нося на адреса посочен от ango :razz:
докера - специалист
Не е кой знае каква галимация - по 3-4 търкания на зъб - 10-тина минути на верига. Веригата да е на шината , естествено :wink: Иначе да точиш свалена верига си е наистина гърч :-D
А започнах да си ги точа сам , защото навремето , още аджамия , дадох 2 вериги на един пишман точилар да ги наточи , без да ги огледам подробно сложих едната на машинката и с първия допир до дървото тя ми избяга от ръцете :? След по-подробен оглед установих , че идиота му с идиот е намалил водачите / които играят и ролята на ограничители на дълбочината на "захапката " на зъбите/ почти до нула :x
Е , ползвах веригите докато се захабиха и сега ми стоят за спомен и резерва в краен случай :wink:
Армагедон - специалист
Вместо да се гъзя 10 минути над веригата по - добре да пия една бира за това време :lol: :lol: . Освен веригите ще награбя и 3 секача и 3 шила от перфоратора и ще ги нося на ковач, това е хубавото на кризата, човек да си обслужи вадънлъка :cry: :cry:
Ronin - специалист
Аз имам машинка за тая работа но ползвам и пиличка......с машинката като ти ги заточа десет пъти и ще ходиш за нова......На десет кубика дърва три пъти точа с кръгла пиличка....машинката е тогава като се размаже режещия ръб......и да си направя ъгъла....Забелязъл съм че зъбите заточени на 30 градуса резачката реже повече с горната част на шината(от долу на горе спрямо дървото) а на 20 градуса с долната част на шината(от горе на долу)
stoycho.dadao - специалист
аз съм много доволен от един магазин и сервиз на хускварна /до пешеходния мост-бул марица-южно платно/.взимат ми по 2лв. и става екстра.
vodopada - специалист
penchev написа:
Къде могат да ми заточат веригата на моторния трион в Пловдив ????
Аз се опитах с облата пила, но останах разочарован от резултата :? :?

ПЛОВДИВ
УЛ.ГЕОРГИ ГРУЕВ № 6
ТЕЛ. 032/628603
МОБИЛЕН: 0886701603

ПЛОВДИВ
УЛ.ПЕЩЕРСКО ШОСЕ № 15
ТЕЛ.032/641344
  • 1
  • 2

Тема "Къде могат да ми заточат веригата ......................" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: