• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
илко илиев - специалист
това руско чудо е убиец на ток.може да стане но трябва да топлиш водата в един топлообменник-примерно 300литра и оттам да вържеш твоята инсталация за парното,но и това не е гаранция.на тия системи им слагат специален електролит в системата за да е по икомично.накъде в гр- търговище има фирма която се занимава с това нещо но не и знам координатите
filmatoplo - майстор
Тъкмо и аз се чудех дали е използван електролит .
kuuuuuul - майстор
С електролит е и неговата точна концентрация има пряко отношение към икономичноста,за това му се слага топлообменник и става по скъпо от хубав климатик,а по разход е далеч от него.
Zoro5 - специалист
Електролити, военни технологии, торсионни полета, КГБ фатки - ей така братушките ловят балъците. :lol:
С ток всякак става само ,че приготви 20лв/ден за твоето къще и ще си на топло. Може да пестиш само ако ползваш нощен ток ,но за това ще ти трябва акумулиращ съд, и вече там може и електролита да помогне малко , ама и с повечко вода е същото.
imegogo имам външна изолация 8см стиропор и вътрешна предстенна обшивка с 4см вата, но относно галана доста време търсех мнения на хора, които го ползват тъй като не вярвах на хвалбите на фирмите. В крайна сметка се отказах от този вариант на отопление. За сега съм с камина и обмислям вариант с климатици.
filmatoplo - майстор
Най добре е лъчистото отопление -за целта ви трябва малко парченце уран :lol:Весело посрещане на новата 2010 година :wink:
vanko68 - специалист
с урана става,ма много ми се топят лъжиците и ми капят по краката...
kretio74 - специалист
Bobivan написа:
Га го стоплиш с тая шашма, ела ми се обади!!
:) извинявай колега един приятел монтира Галан 5 Кв в панелка около 90 кв/м с изолация и ПВЦ 4 точки (3 конвертора и един бойлер) значи при -15 навън вътре 23-25 гр. разход на енергия на целия апартамент за януари 244 лв. Мисля че е нормално (42'Плазма, хладилник,фризер и тн)
Bobivan - специалист
Абе много се фалат че комшиите и познатите им имат страшни котли "Галан",ама кат ги питам никой не дава интифа да ида и да видя на място....Така че си оставам песимист....
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама разбира се, че разход за енергия 244лв е нормален - някой да твърди обратното. Имоя разход е толкова, само че не съм с галан, а с 2 маслени радиатора и една печка "Лъч" - обща стойност на "инсталацията" - към 120-130лв
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: