• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
allshallperish - помощник
Здравейте, можете ли да ми помогнете с идеята ми за направа на тенис маса за вътрешно помещение? Всъщност имам някои конкретни въпроси за сега.

1.Какви плоскости да използвам? ПДЧ става ли?
2.Как да направя краката и какви аксесоари да използвам за съединяването на двете плоскости /ако е по-лесно да се направи сгъваема, още по-добре/?
3.От Хипермаркет ли е по-добре да се пазарува или от производител? Вие от къде си купувате дървени плоскости? :?


Размери намерих, така че май само това питам за сега :) .

Благодаря на отзовалите се :partyman:
sparow - специалист
Намери ли две плоскисти водоустойчив строителен шперплат,са съединивянето има едни скоби дето на тях стои и мрежата,отдолу слагаш 2-3панти,краката по един винкел или тръба и си готов.
griffin - майстор
колега най лесно, отиваш в някой магазин дето продават сгъваеми тенис маси, въртиш се 10 минути покрай масата и гледаш как е направено отдолу, в общи линии не е някаква философия просто двете части са си с сгъваеми крака а отдолу под масата има един квадрат който я държи.
Краката трябва да има регулируеми обувчици за да може да регулираш масата. Двете части на масата се скрепват като сложиш мрежата иначе са си съвсем отделни. Предвиди по стабилно подпиране на шперплата отдолу че ние в офиса имаме една китайска която лееееко поовисна в средата ама пак става за игра :-)
torbalan - Дървен философ
абе вие какви игри играете на тая тенис маса?????????

правилника на тениса забранява докосване до масата....

ах вие, палавници такива! :lol:

allshallperish - въпросните плоскости може и да станат, но мисля че размерите им са по-малки от размерите на тенис масата...

http://www.onlinetrading.bg/product/ten ... 16-mm.html
allshallperish - помощник
torbalan, ако можех да дам 300-400лв, вероятно щях да си купя, но не мога. Пък и друго си е сам да си го направиш :lol: . Колкото до размерите, ще ги преживея, ако са по-малки /да не са по-големи, че стават масите от Борисовата :lol:/.


sparow, къде продават такива водоустойчиви плоскости?

griffin, добра идея. Ще се пробвам, но със сигурност пак ще пиша :lol: .
shadowman - майстор
Шперплата, качествения е скъп и въпроса е дали размера на който се продава ще ти свърши работа.
sparow - специалист
Провери по строителните обекти,с тоя шперплат правят поне 3пъти куфраж преди да се бракува или разтече,разпадне.Иначе нов по стоителните складове,за цена нямам идея,но не е много скъп.
Стандартно е с дебелина около 20мм. кафяв на цвят,вероятно има и по тънък.
allshallperish - помощник
Много благодаря :prost: Ще видя какво ще направя и ще се отчета в темата, дано и със снимков материал.
LZ - специалист
Ако не се лъжа цената е около 50-60 лв. на платно. За маса трябват две платна.
torbalan - Дървен философ
две платна, крака, винтове, боя...
мрежа...
бог знае още какво ще изникне...
и цената няма да е много под 300 кинта накрая...
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направя тенис маса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: