Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Тани - модератор
Е, винаги може да ползваш половината от кръстатия за девиаторен! :-D
lazarus18 - напреднал
Имам една лампа на терасата, предвидена за 2 броя девиаторни ключове. В момента обаче имам само единия ключ. Има ли нещо специално при свързването, че да ползвам лампата само с единия ключ. В момента е свързан уж както трябва /когато са два/, но не светва.
8180 - майстор
Това "уж както трябва" ме притеснява.
Изображение
Добрата и правилна схема е първата.
Третата е ЗАБРАНЕНА и опасна!
Ако не се чувстваш уверен за подобна дейност и не са ти ясни картинките, по-добре извикай някой по-печен приятел.
По първата картинка:
1. Изключваш бушона и отваряш двете кутии за ключове.
2. Включваш бушона и ВНИМАТЕЛНО търсиш с "фазомер" фазата в двете кутии и си записваш.
Дано я откриеш - в противен случай, вероятно си по третата схема и тук няма да ти кажа какво следва.
3. Изключваш бушона.
3.1. От другата кутия търсиш проводника към фасунгата с веригопроверител и записваш. Ако тази връзка е при ключа, трябва да е на средния извод.
3.2. Ако фазата е при монтирания ключ, проверяваш дали е свързана към средния извод.
В другата кутия свързваш този от фасунгата към произволен от другите два.
3.3. Ако фазата е в празната кутия, свързваш фазата към произволен от двата други.
4. Проверяваш още веднъж, включваш бушона и :drinkers:

Основната идея е - фазата да постъпи на средния извод на единия ключ, а средният от другия да отиде на фасунга. Другите две връзки между ключовете могат да се кръстосват.
Ако си по-печен, т. 3.1 може да отпадне и да се замени с проба-грешка, АКО в другата кутия всичко е правилно.

Успех и умната с тоците!
ArturDent - Почти Безобиден
masteradmin написа:
отиваш на търси и там пишеш девиаторен
Няма какво да добавя.
lazarus18 - напреднал
Фазите съм ги определил. При вързан ключ /там където ми е фазата/ на другия ми се мести фазата според това в каква позиция е поставена щракалката.
Ключа е вързан като фазата е на страната с един кабел, а другите два кабела срещу него. И друг път съм ги връзвал така, а и го сверих със схема от този форум. Въпроса е какво да направя като нямам втори девиаторен ключ под ръка. Може би трябва да дам някой от кабелите накъсо? :weedman:
bdz43r - специалист
На втория ключ (липсващия) даваш накъсо един от двата проводника (на които ти се мести фазата) с третия (той най-вероятно отива в лампата).
lazarus18 - напреднал
Не става работата. Сложих и втория ключ - не работи. Опитах варианта с даване на късо проводниците - пак не става.
Нямам възможност да проверя какви кабели отиват навън към лампата. Може там да е проблема.
Тани - модератор
Дай накъсо ВСИЧКИ три проводника в кутията на неизползвания ключ. След това временно дай накъсо и другите три проводника в другата кутия на ключа и вдигни предпазителите. Ако не светне отново лампата провери дали не ти е изгоряла крушката :) :) , а след това си провери и фасонката. Ако и тогава не светне пиши тук за да продължим с издирването на проблема.
Trifun - специалист
Тани написа:
... Ако и тогава не светне ...
... значи не си си платил токаааа ! :-D
lazarus18 - напреднал
Мерси, ще го опитам и това.
Мина през ума, че крушката /нова/ може да е проблема или фасонката и затова мерих и там с фазомера дали идва нещо - директно на кабелите.

Тема "свързване на девиаторен ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: