Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
:lol: Слава богу нищо до сега не ни е изчезвало от пералнята та да се налага да го търсим, барабана се върти лесно и в двете посоки на ръка. :-k А с много скромните си познания по електротехника за първи път чувам за фалтово табло, дори не знам къде да го търся :ka: И все пак да пожелая на всички весело посрещане на Новата Година :party: много здраве, късмет, щастие пък догодина ще дерзаем отново над проблема. Поздрави ! :winken: :prost:
moimoimoi - майстор
:lol: фалтово се наричат старите табла с бушоните :shock: на къщите
stillwater - напреднал
NIKI DZ написа:
Смених кондензатора с 10 микрофарада поради липса на 12,5 микрофарада колкото е оригиналният.
Кондензатора може да е малко по-голям(14-15µF), но не и по-малък.
Ако стария е бил 12,5 като остарее става примерно 8-10. Като го смениш с 10, все едно нищо не правиш.
Кондензатора не е пусков, а работен. Като изсъхне пада мощността на двигателя, не само пусковия момент.

Свържи за малко стария и новия паралелно, и виж дали ще се промени работата на мотора - дали тръгва по-пъргаво. Не оставяй да върти много. Ако се оправи, смени кондензатора с 14-15, не повече от 16µF. :)
svetliopi44 - Чирак...
Да попитам и аз .
Снощи бях на гости на майка ми .Тя има пералня SILTAL SLE 40 ZT.
Каза ми че при последното пране при започване на центрофугата се е чул силен шум и пералнята спряла... :?
Пуснах я ... въртеше само на центрофуга и се чуваше едно прещракване (тракане ) Отворих я отзад , но всичко си беше според мен ОК ... мотора и барабана се въртяха съвсем леко на ръка ...
От прочетеното до тук разбрах ,че е възможно да е от кондензатора .
Но се чудя откъде може да идва това щракане.
Този модел перални е без разглобяем филтър отпред . Какво правим ако попадне нещо между двата барабана ,понеже имам такива съмнения .
Прегледах и програматора ... не видях нещо обезпокоително . Впрочем цялата пералня отвътре е като нова... Купена е 2004г.
stefan_gb - специалист
Светлио не е от кондензатора, трябва да уточнииш от къде е щракането. Но това че е спряла има възможност да електрически а също и механичен проблем. Огледаи около помпата за филтър.
svetliopi44 - Чирак...
Тракането се чува долу ниско при барабана ... като все едно прескачат зъби на зъбно колело ... :?
stefan_gb - специалист
Това не дава много инфрмация , ако е чуждо тяло би могул да го извадиш през отвора за изходящата вода или през отвора за нагревателя след неговия демонтаж. Направи проба с откъчен ремък да провериш как се движи барабана и електромотора на ръка.
svetliopi44 - Чирак...
Ами аз снощи ги въртях с ремък и всичко вървеше много лесно и мазно ... но предполагам ,че не мога да дам такава сила като мотора... при тези само почистващи се филтри какво правим ако попадне чуждо тяло между барабаните :?
А и защо върти само на центрофуга ??? даже не е изхвърлила водата до края ... ???
stefan_gb - специалист
Убеди се дали работи помпата .
rulom - модератор
Може да е от помпата, както казаха по-горе.Да има некое болтче изпаднало от джобовете и да трака.
Ако е от барабана, между казана и барабана обикновено заседват банели от сутиени :-D ....вади се нагревателя и с нещо дълго и на кука през отвора се изтегля банелата.Проверете дали всички сутиени са с ламаринките си :wink:
Ако са разбити лагери при натискане на барабана нагоре и надолу, ще има луфт, ама това обикновено е съпроводено с изпуснал семеринг и теч под пералнята.
Локализирай откъде точно иде звука.

Тема "Защо пералнята върти слабо? ПОМОГНЕТЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: