Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lordmails - специалист
Не се притеснявай за сметките.Засякох един 2000вата, за 24 часа изгори 11кв при -18 градуса външна температура.Това е около 2.20лв на денонощие.Прецени сам дали ще ти е изгодно,и тогава действай.
Martin.P - специалист
Благодаря! Не е никак зле този разход ми се струва :wink:
alfafen - специалист
"Не се притеснявай за сметките.Засякох един 2000вата, за 24 часа изгори 11кв при -18 градуса външна температура.Това е около 2.20лв на денонощие.Прецени сам дали ще ти е изгодно,и тогава действай" А нещо изолация на къщата имаш ли дограми туй онуй ? Понеже аз съм в сутерен :?
lordmails - специалист
Да имам + pvc 5 камерна,на пода паркет под него 10см. перлит,таван 2см.стеропор.
kretio74 - специалист
lordmails написа:
Да имам + pvc 5 камерна,на пода паркет под него 10см. перлит,таван 2см.стеропор.
щом си с изолация нема проблеми сметките ти може да са си реални :?
fu4ko - специалист
Аз да попитам тук,ако сложа нагревател 100вата на един радиатор за парно дали ще успява да я сгрее до 80 градуса?В магазина ми обясниха че радиатора отговаря на 2500 вата,дълъг 1 метър,височина май беше 50-60см,не помня точно.Радиатора е от стомана.
Последна промяна от fu4ko на нед юни 23, 2013 4:28 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
fu4ko написа:
Аз да попитам тук,ако сложа нагревател 100вата на един радиатор за парно дали ще успява да я сгрее до 80 градуса?
Ако облечеш радиатора с 10 см фибран ще се стопли след около 5-6 часа.
fu4ko - специалист
Да го кажа по друг начин.Времето за първоначалното загряване не ме вълнува.Интересува ме дали в рамките на 1 ден ще сгрее или ще трябва по мощен нагревател?
hidrazin - майстор
Със 100W нагревател ще направиш разлика от околната температура само с прецизна термокамера.
:partyman:
fu4ko - специалист
Добре де толко ли е трудно да кажете става или не става?Вместо да се подигравате с незнаещ и питащ за да знае

Тема "Радиатор с подгревател на ток ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: