Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ivanpetrov - специалист
Здравейте,искам да си направя нещо като "шеина" или "релса" на бетоната стенаот ляво,където да се движи самата стойка на телевизора.Имате ли идея как да стане това нещо.Кабелите съм ги замислил да се се навиват като кабелите на прахосмукачката.Има и скица,ако някои има идеи съм готов да ги обсъдим.

Прикачен файл

ТВ.JPG
ТВ.JPG (7.13 KиБ) Видяна 14078 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
За какъв телевизор става въпрос? 20-25 кила - т'ва да не Рубин?
ArturDent - Почти Безобиден
Ако ще си мерим стойките, моята издържа 130 кг. живо тегло, т.е. мен
забодена е с 8 бр 10х100, сигурно може да издържи и тон :)
ivanpetrov - специалист
ArturDent написа:
За какъв телевизор става въпрос? 20-25 кила - т'ва да не Рубин?

Е,няма да тежи много,но да има "аванс".
Благодаря на всички който се отзоваха толкова бързо,но може би аз да не съм се изразил правилно.Искам телевизора да може да се плъзга по-шина която да е дълга около 3 метра.Немога да го захвана за тавана,защото ще е от картон и такива работи.........
stefan_gb - специалист
Тази стоика съм я правил от кв. тръба 20Х20 облечена в канал от чам, плота е от варен бук и лагерува с аксиален лагер междо плота и неподвижната част. Телевизора е 28кг и не е падал нито веднъж :-D

Прикачен файл

Photo-0325.jpg TV stoika.jpg
Photo-0325.jpg TV stoika.jpg (72.85 KиБ) Видяна 13921 пъти
ivanpetrov - специалист
Вече съм на пълно убеден,че грешката е в мен :lol: :lol: :lol: Прилагам нова скица на това което ми се върти в главата.Ако не съм ви омразнал.........

Прикачен файл

тв-2.JPG
тв-2.JPG (12.35 KиБ) Видяна 13906 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Механизъм за плъзгащи врати ще ти свърши работа. Само трябва да го приспособиш към твоята ситуация, или да го монтираш директно на тавана с т.н. дюбели "балерини" за ГК.
velsi - Почетен майстор
Не мога да се сетя за конструкция, която да върши това, което се иска и в същото време да не е отвратително грозна. Може да се направи всякак, но при всички случаи визията ще е отвратителна. След като е необходимо преместване на телевизора на толкова голямо разстояние не може ли просто да се постави на масичка с колелца и да се търкаля по пода?
bullet - специалист
velsi написа:
След като е необходимо преместване на телевизора на толкова голямо разстояние не може ли просто да се постави на масичка с колелца и да се търкаля по пода?
Или втори телевизор :?
ivanpetrov - специалист
Благодаря,на всички който се отзоваха на молбата ми. :respekt: :2thumbs:

Тема "Стойка за телевизор,как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: