• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Благодаря за съвета. Дано не ми се налага и друг път да се занимавам с този проблем. А ако се случи ще търся други по- безопасни методи.
piron45 - майстор
future написа:
Никога не правете това в къщи,последствията са страшни.Имал си късмет ,че комина не се е запалил.Като се запалят саждите коминските тела се пукат и от става мазало.Познавам човек дето прави ремонт от първия до петия етаж заради такава глупост.Да не говорим че ако покрива е дървена гредова консрукция ,може и без покрив да остане човек.В никакъв случей това не е полезен съвет.
Това вероятно се отнася за комини които не са правени от тухли.
Къщата на баща ми е на 52г и всяка година поне един път се прилага метода на нафталина. Саждите изгарят и комина пуши като парен локомотив :lol: След това се пуска едно гюле за да обере каквото е останало залепено по комина и готово. Комина си е правен само от тухли единички.
mirix - специалист
Комина е хубаво да се чисти с тежест отдолу и отгоре четката. Тежестта д ае като конус да може ако има разместени тухли да ги счупи. При мен положението беше подобно чак от фугите на вратите излизаше пушек и след яко клатене в комина извадих половин кофа тухли :?
ba6ticata - специалист
На село комина се чистеше като изгориш някаква гума - галош,ботуш ...Имаше ефект!
danovsky - специалист
future написа:
Никога не правете това в къщи,последствията са страшни.Имал си късмет ,че комина не се е запалил.Като се запалят саждите коминските тела се пукат и от става мазало.Познавам човек дето прави ремонт от първия до петия етаж заради такава глупост.Да не говорим че ако покрива е дървена гредова консрукция ,може и без покрив да остане човек.В никакъв случей това не е полезен съвет.
Точно заради тоя нафталин изхарчих сигурно над 10К.4-5 годинки и аз така -с нафталинче в лопатката и даже му давах газ с компресора.......и тая година вместо хол стана нов хол.Не знам какво стана с комина(вътрешен,зидан с еденички) ама през стената до третия етаж пушеше!!!Айде нов комин-външен,айде и котелно до него....абе иначе е ефтинко и качествено с нафталинче!
mirix - специалист
:) ами с нафталинче ефекта да ти пламнат саждите и покрай тях гредите че да се гаси таван :).
Ако все пак се решите да палите вземете си под ръка бутилка оцет,не гасете с вода.
rnglass - помощник
Един съсед хващаше котката на един друг съсед който се задяваше с жена му, пускаше я в комина и тя ще не ще като издрапа нагоре и комина после свети от чистота за сметка на горкото животинче. Малко ми се струва гадно, но пък ефекта е поразителен. Както се казва, с една котка- два ефекта :lol: Хем комина чист, хем жената не пипната :lol: Са като се сетя и направо ме е яд за нея горката :lol:
mirix - специалист
ами маже ли и дупарата с бензин да може да издрапа до горе по бързо и енергично :lol:
nikolovvd - майстор
mirix написа:
ами маже ли и дупарата с бензин да може да издрапа до горе по бързо и енергично :lol:
Това е като да палиш взрив с къс фитил. Ползва се "Виетнамско чудо". Задейства системата с 5-6 минути закъснение, но ефекта е по-продължителен. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "запушен комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: