Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
andreyfa - напреднал
Искам да реверсирам монофазен електромотор на компресор. Причините са свързани с охлаждането ..но въпроса е как по принцип може да се реверсира монофазен двигател... Тханкю предварително
moimoimoi - майстор
може да се сменя посоката само ако са изкарани изводите начало и край на пусковата и работната намотка- просто на едната намотка се разменят местата на свързване /начало и край/на клемното табло
andreyfa - напреднал
Значи...може..всъщност това ми беше въпроса....Тханкю окончателно!!!
Милен - майстор
Монофазния може, но компресора дали може да върти обратно :? и как ще му се отрази това.
ArturDent - Почти Безобиден
Ще прави вакум... докато бутилката хлътне от атмосферното налягане.

И с какво ще помогне реверсирането на охлаждането?
Милен - майстор
Ще прави ако не блокира преди това :lol:
vanko68 - специалист
За компресора,ако е бутален,няма никакво значение накъде се върти мотора...Буталото винаги ще се мандахерца нагоре-надолу....Сменя се посоката ,ако охлаждащата перка(голямата шайба) примерно смуче от ребрата,а искаме да духа в тях.Правил съм го ,когато работех в една кланица,там с въздух се задвижваха доста от машинариите.
andreyfa - напреднал
^ Абсолютно. Това е идеята перката да върти обратно. Посоката на въртене няма отношение към работата на компресора.
world_explorer - специалист
Дали наистина няма значение? :? Ами за мазането на компресора няма ли. Ако е с помпа тя почва да се върти обратно и вместо да нагнетява в системата почва да смуче оттам. Ако е с разплискване може и да стане ако няма някакво механично загребващо устройство на долноят край на биелата. Преди да го направиш разучи внимателно за този проблем. :!: :!: :!:
skrijo - специалист
Ти просто искаш да обърнеш посоката, за да може перката да се върти обратно :)

Тема "Може ли да се реверсира монофазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: