Монтаж, топло и звукоизолации.
vekarata - специалист
jakuzi Би ли ми казал кои комплекти в Слънчев бряг имаш предвид,че едни приятели имат интерес да копуват.
future - специалист
ivo_dedko написа:
По средата на една от стените на хола (най дългата- около 9 метра)
Ако е само това, трябва да почерпиш.На 9 метра стена какво да очакваш.Дилатационната фуга на кнауф стени е 15м,не съм сигурен обаче дали важи и за лепенето.Но си е голямо растояние за стена без преход.Тук по-скоро ,според мен е конструкторска грешка ,а не майсторска.
"Там дето се е пукало ,пак ще се пука"
Какво е дилатационна фуга?
В резултат на различни причини се появяват вътрешни напрежения в конструктивните елементи на сградите.
Решението е да си избереш някакъв орнамент или преход.
jakuzi - специалист
vekarata написа:
jakuzi Би ли ми казал кои комплекти в Слънчев бряг имаш предвид,че едни приятели имат интерес да копуват.
Дали да не си открия консултантска фирма. :-D Шега разбира се,ако евентуално някой от суфорумците има работа насам или интереси с удоволствие бих му помогнал според възможностите си.
sezoni1 - напреднал
ако е залепен добре гипсокартона, не би трябвало да пука.
да не би да има някакви вибраций на плочата от асансьора?
ivo_dedko - специалист
sezoni1 написа:
ако е залепен добре гипсокартона, не би трябвало да пука.
да не би да има някакви вибраций на плочата от асансьора?
Далече сме от асансьора. Вече незнам какво да си мисля.
naB4o - специалист
Според мен не е бил добре залепен ГК, при мене има същия проблем, вече 3 пъти прешпакловам, китосвам и боядисвам и след седмица 2 се виждат пукнатините...

При мен асансьора е в съвсем др част на блока...


За момента мисля да направя някакви декоративни рафтчета или етажерки и също така може да измисля съчетание от фризов тапет.
nbr - специалист
ако се залепи парче плат(тензух примерно) пукнатинатя няма ли да се заличи?
karoto - специалист
nbr написа:
ако се залепи парче плат(тензух примерно) пукнатинатя няма ли да се заличи?
Ако има движение на гипсокартона каквото и да правите ефекта ще е нулев :)
panalov - специалист
Още един пласт ГК ще реши проблема. :!:
solo5 - майстор
lotosf написа:
В къщи има една снадка на панелите на тавана там се напуква от 20г откакто е построен блока.Иквото и да правиш пак се напуква просто от раэширението и свиванего се получава това.
не е точно така
на таваните в гарсониерата ми сложих Силитрон 6мм, отгоре мрежа и лека шпакловка, и прословутата пукнатина изчезна в миналото :-D

Тема "Напукани стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: