• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
caligula - помощник
Благодаря на всички за съветите.
Така реших в крайна сметка:
- рендосване на сухо на мазилката за частично изравняване
- обезпрашаване с метла и четка
- обезпрашаване с прахосмукачка
- минаване с леко навлажнен парцал и съхнене
- грундиране с БОРОГРУНД разреден 1/4 с вода и съхнене
- 1-ва ръка шпакловка с CERESIT CT 126 и съхнене
- шкурене с шкурка 180 и обезпрашаване
- 2-а ръка с CERESIT CT 126, ако е необходимо и съхнене
- шкурене с шкурка 220-240 и обезпрашаване
- финишна шпакловка с SHEETROCK FINITURA и съхнене
- леко зашкурване със ситна шкурка на евентуално останали ръбчета и обезпрашаване
- минаване с разреден латекс за окончателен оглед с халогенен прожектор и съхнене
- фини поправки, ако има нужда и съхнене
- финално боядисване - няколко ръце, в зависимост от латекса
Тази продължителна, но правилна според мен система, успях да систематизирам след безкрайно четене и консултации с майстори и познати.
Кажете, ако греша някъде, но само ако е фатално.
Благодаря отново за отзивчивостта.
:wink: Успех на всички!
svetliopi44 - Чирак...
:) А сега кажи ,що майсторите според някой взимали скъпо ... :)

Ако пуснеш прожектора ще се разочароваш дори и да повториш всички операции... :lol:
caligula - помощник
А според теб дали всички майстори минават през всички тези операции - щяха да умрат от глад сигурно. Но като го правиш за себе си е друго.
А за да няма големи и неприятни изненади, смятам да пускам прожектора при всяка операция.
svetliopi44 - Чирак...
Ами от това дето си изброил ,само минаването с прахосмукачка не го правя. Другите операции са си задължителни .
pavkatay - майстор
- минаване с разреден латекс за окончателен оглед с халогенен прожектор и съхнене
това също. според мен- само прожектор без латекс-всичко се вижда при подходящ ъгъл.
caligula - помощник
pavkatay написа:
- минаване с разреден латекс за окончателен оглед с халогенен прожектор и съхнене
това също. според мен- само прожектор без латекс-всичко се вижда при подходящ ъгъл.
Всъщност си прав, но според мен зависи от шпакловката - дали е много излъскана или не, както и от това, дали латекса ще е от по-лъскавите или по-матов. При матовия дребничките дефекти не си личат толкова.
А освен това SHEETROCK-а като изсъхне е доста бял и гладък и неравностите си личат още на този етап.
Но от друга страна минаването с разреден латекс си е един вид грундиране, така че нищо не се губи...
:wink:
  • 1
  • 2

Тема "Грундира ли се м/у 2 ръце шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: