• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всички въпроси за вилата.
kaishew - специалист
Виж тук какво и как сам го правил http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=30 ще се радвам ако съм ти полезен
dani_pv - помощник
kabel96 написа:
Аз почнах днес пък да видим какво ще стане.
Здравейте!
Това, което сте започнали е много хубаво! :yes:
От доста време следя темите и най-накрая реших и аз да се покажа на яве :yawinkle:
Както и да е, това няма отношение към темата.....
На мен също ми предстои изграждане на подобно нещо и за случая имам няколко въпроса:
- какво лепило използвате за огнеупорните тухли?
- плота, който сте направили с какъв цемент е?
.....и молбата ми е ако имате възможност правете повече снимки в самия процес на работа, че не ми е много ясно скосяването към комина как става? :?

Сигурен съм, че ще се получи едно доста добро произведение!
Всичко което се прави с мерак става добре! :)
Успех!
kabel96 - специалист
Продължавам по малко щото правя 5 неща едновременно.Само да вметна че се занимавам с електроника а това ми е първи допир с стоителство.Бетона е с керамзит ама и без него май става.За лепило ползвам шамот на чувала пише "труд" а където ми трябва да стегне по бързо теракол за 1400 градуса.Това с сводовете и купола и на мен не ми беше ясно и импровизирах върхо няколко листа хартия.Питах тук как става ама никой не обясни и си викам да не е сърдечна операция че да нямам право на грешки.Кат не стане бутам и на ново.
Изображение
Изображение
Изображение
dani_pv - помощник
До тук много добре :wink: бих казъл даже отлично =D>
Продължавайте в същия дух!


П.С. някакви орентировъчни цени за материалите и от къде сте ги закупили(ако сте от София)?
Благодаря!
kaishew - специалист
До тук наистина върви добре,но малко ме притеснява обслужването на пеща при опалването и в последствие при работата с тавите и разните му там скари,гювечи и тем подобни.След двугодишна употреба се оказа,поне при мен,че всичко става най добре при използване на пеща и за печене и за готвене и за пържене.
NeoBoss - специалист
в другата тема бях писал че така ще е много неудобно, тока като гледам няма и комин на фурната при метър дълбочина както много ще ти е трудно да я опалиш равномерно.

аз съм с комбинирано барбекю и фурна зад него , барбекюто ми не е с плоча като това а е на скара с дупка. Като се прави агне гори горе долу 3 часа с големи дървета и остват доста въглища които падат в тоя отвор (гася ги с вода и имам заредено барбекю за селдващия път) та и въпреки всичкото това фуната я опслужвам със 2 метрова "лопата" и двуметров парцал .

лично аз бих я завъртял входа да е към заоблената стена, кумина да е посредата и да обгръща цялата плоча, така ще може дас е работи спокойно и ще има кумин в края на пеща

иначе поздравления за изработката ства много красиво
kabel96 - специалист
Мястото е такова а и без това пеща ще се ползва най много 2 пъти през годината.Аз като вкус наблягам на чевермето и въглищата.Ако в дълбокото не гори с въздуховод с малко вентилаторче ще и вкарам въздух и пак ще гори.
stiv1961 - майстор
Продължавай в същия дух.Имай на предвид,че,,крада"идеята ти и искам подробни снимки на следващите етапи-особено комина.Успех!
NeoBoss,може ли да видя и твоето барбекю?
NeoBoss - специалист
kabel96 написа:
Мястото е такова а и без това пеща ще се ползва най много 2 пъти през годината.Аз като вкус наблягам на чевермето и въглищата.Ако в дълбокото не гори с въздуховод с малко вентилаторче ще и вкарам въздух и пак ще гори.
и аз си мислех така , ама стана всеки път като съм там да я паля , всичко става уникално вкусно направено във фурната.
И все повече почвам да мисля че ползването на фурната ще е адски друдно. Като я направиш пробвай я и кажи мнение :)

stiv1961 написа:
Продължавай в същия дух.Имай на предвид,че,,крада"идеята ти и искам подробни снимки на следващите етапи-особено комина.Успех!
NeoBoss,може ли да видя и твоето барбекю?
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=30
stiv1961 - майстор
Как съм ги пропуснал!!!На мен мястото ми позволява точно такова изграждане на пещта-зад барбекюто.Имаш ли още снимки,количествени сметки на материалите.......не искам цени.Или ставам май нахален.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Чертеж барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: