Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chino_sz - напреднал
Здравейте на всички.
Искам да си направя токоизправител 220V - 12V, който ще захранва един малък авто-усилвател (2x50W).Какво ми е нужно за направата му?Някаква схема да ми дадете ако може, а аз от там нататък ще се оправя.И колко горе долу като финанси ще ми излезне това мое начинание?
Благодаря предварително. :)
moimoimoi - майстор
първо,виж колко ампера е предпазителя на въпросния авто-усилвател
след това си смяташ мощноста на трансформатора:U.I=P, или 12xтока
и слагаш малко запас от около 20% на трансформатора
трябва ти и изправител-една грец схема ще ти свърши работа,като тая на снимката по доло
трябва ти и охлаждаш радиатор
трябва ти и кондензатори за изглаждане на пулсациите
някаква кутия за това цялото нещо,малко монтажен кабел и.........
.............като го сметнеш като пари ше разбреш че е по добре да продадеш въпросния авто усилвател и да си купиш готов домашен усилвател за 150-200 лева
примерно разгледай тук http://www.ljclub.net/

Прикачен файл

kbpc5010.jpg
kbpc5010.jpg (21.35 KиБ) Видяна 8273 пъти
С 2 леви - специалист
Тороидален трансформатор за лунички 100-150 вата на 12 волта;

Грец

Кондензатори 4700 микрофарада поне за 25 волта - 4 бр минимум.

примерна схема:
Изображение
chino_sz - напреднал
благодаря за помоща и съветите, на мен ми трябва да е възможно най-малък, тъй като мисля да си го нося на работа и там да си го монтирам в шкафа и да си слушам музика, докато си върша другата работа.А дали се продават някакви такива малки по размер усилватели, смисал да е нещо с размери: 100/200мм. ,и даже може да не е чак толкова мощно, нещо от сорта на 20-30W.

edit: аз ако продам този усилвател, който го купих за 20 лева, незнам какъв друг ще взема за тези пари, така че този вариант отпада.
Светлинис - специалист
Здравей, можеш просто да го свържеш към акумулатор, който от своя страна да е включен към мрежата със зарядно устройство за акумулатор. Усилвателят за 12 V консумира голям ток, така че всяка схема за директно захранване трябва да осигурява голяма мощност.Акумулаторът спестява в известен смисъл това .

Тема "Токоизправител на 12V?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: