• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко за дърводелството
шоп - майстор
Много удобно приспособление е копира.Разбира се ако се работи серия от детайли. Става копир-струг.
Не е сложна и самата му изработка. Преди години на една моя самоделка профила го правех от ал. ламарина и копира следеше профила и го прехвърляше на стругованият детайл.Жалко, че не съм направил снимки, а струга го развалих:-(
doctor - специалист
Искахте да ви запозная с моя ветеран. Ето го и него - набор 67, с 4 скорости, обороти не мога да прочета. Работещ, с някои ремонти и малко липси. Дано се справя със снимките. Благодаря за информацията на колегите. Хайде пращайте и творби!
doctor - специалист
Явно не съм се справил със снимките. Отново ще чета и опитвам . ББ
майсторчето страхил - специалист
Изображение

Изображение

Изображение

Стругчето е събрано от "подръчни" материали :-D :?

Изображение


Изображение
doctor - специалист
Браво приятелю! Явно си напред с уменията. Какъв е материала на показания суров детайл, вероятно свещник ?
Пак ще опитам с моя ветеран след като промених размера на снимките.Ще се наложи ремонт , вероятно лагер започна да вие и ще търся универсал. Ето го.

Прикачен файл

P5300011.JPG
P5300011.JPG (91.75 KиБ) Видяна 24795 пъти

Прикачен файл

P5300010.JPG
P5300010.JPG (84.52 KиБ) Видяна 24795 пъти

Прикачен файл

P5300014.JPG
P5300014.JPG (69.55 KиБ) Видяна 24795 пъти
майсторчето страхил - специалист
Стругчето ти е перфектно :2thumbs: ,стува си да му направиш една профилактика и смяна на лагери :idea: .Машинката е изработена фабрично от чугун и това и дава приимущество при обработката(почти няма вибрации :2thumbs: .Дерзай, голямо удоволствие е :roll:
п.п.А материала за свещника е осеново дърво(поне по нашия край му казваме така иначе някой му викат ясен :?
swetlio - специалист
Браво , много е хубав този "ветеран" .
Някой да продава подобен или да си дадете мнението за

http://www.thispay.com/catalog/index.ph ... uctId=5647

или къде в България може да се закупи нещо прилично на добра цена :)

Прикачен файл

59905.jpg
59905.jpg (8.41 KиБ) Видяна 24011 пъти
konak4iev - специалист
на това нещо май само цената му е хубава аз виждам няколко неща които ще създадът проблем най напред мошноста ми се струва много малка аз имам струг хоби бях му сложил монофазен мотор 0.750 щтото нямах трифазно икато почнех да шлайфам спираше сега е с трифазен 1.1 и вече нямам проблем незнам на този от снимката след като е с механични предавки дали те няма да компенсират слабата мощност обаче това ще създаде друг проблем който не бих подценил понякога по различни причини детаила спира и ремаците са за това да пребуксуват а като е с механика може да стане страшно в момента не се сещам за дърводелска машина с механика мисля че всички са с ремък или имат наква опция за пребуксуване подвижното седло ми се струва доста слабо а и центара доколкото виждам не е лагеруван не бързай сигурен съм че можеш да намериш нещо по добро за почти същите пари
swetlio - специалист
Бе и на мене не ми се вижда върха на сладоледа :) да си кажа честно.
Иначе има доста стругове в Ebay.co.uk но са само с взимане от място и цената за транспорт до Бг е ....... Колегата доста добър си е намерил макар и от 70 те години - ако някой може да предложи подобен да казва :)
alata_69 - специалист
колеги имам струг като този Райдера същия е само марката е друга
но няма значение всичките ги правят в Китай
та стругчето си е много добро и върши чудесна работа
аз го преправих малко за да мога да обработвам детайли по 1300мм.
а стана и малко по тежък което е по добре за самия струг
купих го от Практикер за 200лв.


ПОЗДРАВИ

Прикачен файл

23072010277.jpg
23072010277.jpg (72.13 KиБ) Видяна 23834 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Струговане на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: