От мобилни телефони до цифрови камери
naB4o - специалист
Лаптоп - Dell Latitude D520 със INTEL GMA 950 Chipset и Video Характеристика
TV - Sony KDL-32EX302AEP

Имам VGA-VGA (мъжки) но след покупката видях, че кабела няма 7-ми pin. При картината от тази връзка зеленото, като съставен цвят на сигнала, почти го няма, т.е. синьо-червеното е доминантно.
Въпрос 1ви - този пин ли е за "синхронизация на зеленото"?
Въпрос 2ри - след прочитане на ръководството на ТВ по-обстойно набелязах следния текст:
Този ТВ вход за РС не поддържа Sync on Green или Composite Sync
Питането е: заради входа ли подтиснато зеленото или заради кабела?
И другия въпрос е: Ако сложа Това например (има си 15те пина) и го пусна към компонентния вход на ТВ-то. Ще изкарам ли добър сигнал с цялата му цветност :?
Най-добре би било - HDMI - HDMI, но лап-а ми е стар и няма такива изходи.
П.С. Видях и ТОВА То има 14 пина, липсва 7ми, това означава ли че липсва зелената синхронизация?!

Благодаря предварително. :-D

Прикачен файл

VGA.JPG
Номеруване на pin-овете
VGA.JPG (6.19 KиБ) Видяна 3872 пъти
Gadnyara - специалист
Ако 7-ми пин го няма, означава, че зеленото няма маса! Не вярвам да е произведен така.
По-вероятно е да липсва 9-ти пин, което е нормално - той си е несвързан. Всеки прозводител решава дали да го постави или спести, но не влияе на сигналите.
А на вашата схема е показан женския конектор, огледален на мъжкия!
П.П. Или мъжки от страната на спойките (то си е написано)
naB4o - специалист
Благодаря за отговора, липсва 9ти... Остава питането, дали този кабел VGA-Component, ще ми свърши работа.
Gadnyara - специалист
naB4o написа:
Благодаря за отговора, липсва 9ти... Остава питането, дали този кабел VGA-Component, ще ми свърши работа.
По мое мнение има проблем в някой компонент от описаните:
- При VGA кабела (М/М) - премерете наличие на връзка м/у всички пинове в двата конектора.
- В изхода на видео-картата - проверете цветността като свържете (друг) монитор.
- Съответно, в зависимост от горните тестове ще натежи 'вината' към ТВ и тогава да търсите алтернативи за връзката....
Успех!
naB4o - специалист
Gadnyara написа:
По мое мнение има проблем в някой компонент от описаните:
- При VGA кабела (М/М) - премерете наличие на връзка м/у всички пинове в двата конектора.
- В изхода на видео-картата - проверете цветността като свържете (друг) монитор.
- Съответно, в зависимост от горните тестове ще натежи 'вината' към ТВ и тогава да търсите алтернативи за връзката....
Успех!
Всичко с пиновете е наред, а видео картата е тествана на друг монитор и е ок.
Крайното питане е, дали този кабел от 1 пост ще е удачен. Отново благодарности.

Тема "Свързване на лаптоп към TV (питане за кабели)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: