Всички въпроси за вилата.
svetoslavoff - специалист
За стена добре, ама за под как се чисти това нещо?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
svetoslavoff написа:
За стена добре, ама за под как се чисти това нещо?
To e za nawyn. А там се търси грапавост, не искряща чистова.
_Любител написа:
Някой правил ли е/ има ли мита мозайка да сподели опит. Иска ми се да направя една площадка от около 7-8 квадрата по тоя начин, но само съм виждал няколко готови варианта :?
здравейте,
искам да правя на двора, "мита" мозайка но с баластра. Трябва ли да отлея предварително бетон, или мога да отлея направо бетон направен с баластра. каква пропорция баластра/пясък/цимент.
благодаря предварително
complast - специалист
За двора е добре де се смеси ситен филц фракция 5-15 с пясък и
цимент.Нанася се 2-3см и след прихващането се маже с химикал
който не дава на повърхностния слой да се втръди.На дтугия ден се
измива с водоструйка.Ако нямаш нужния химикал може и направо с водоструйката само,че не бива да допускаш цимента да се стегне.
PLOCHKATABG - специалист
Замазка, тип мита мозайка само на стени, иначе след 2 зими и няма да прилича на нищо.
Бучарда се казва, защото имитира дялане с чук и подобни . Просто е станало нарицателно като Ксерокс .
PLOCHKATABG - специалист
complast написа:
Плочка,
гледай баце и се учи!!!
http://www.youtube.com/watch?v=qsGmasAf ... re=related
Баце, и аз да ти кажа нещо, това са полимери, които нямат нищо общо с нормалния цимент от нашето ежедневие и се полагат допълнително само като покритие, БАЦЕ .
Абе те хората бетонна плоча оставят и то без да я мият и за две три зими отиде, той дава акъл да я отслаби още повече с миене !!!

Гледай малко по обстойно клипа, за да видиш подложката и финишното покритие, а не да даваш акъли БАЦЕ .
А сайта да им посети БАЦЕ, и да се поинтересуваш какви материали използват и дали имат нещо общо от изработка на единствено цимент и мозайка.

Сайта им БАЦЕ, а понаучи ти нещо, не само да гледаш картинки :

http://www.stylebeton.com/stylebeton_st ... products/2
complast - специалист
Плочка, ако не разбираш английски преведи си страницата и ми кажи
къде пише ,че фирмата прави щамповани и пр. бетонони без портланд цимент.Използват разни полимерни глупости но това са добавки,грундове
и финишни покрития.И аз използвам полимерни добавки и ускорители
но никаде не казвам,че правя полимер бетони.
За домашно:прочети какво значи полимербетон.
Стефане къде си брате???
PLOCHKATABG - специалист
complast написа:
Плочка, ако не разбираш английски преведи си страницата и ми кажи
къде пише ,че фирмата прави щамповани и пр. бетонони без портланд цимент.Използват разни полимерни глупости но това са добавки,грундове
и финишни покрития.И аз използвам полимерни добавки и ускорители
но никаде не казвам,че правя полимер бетони.
За домашно:прочети какво значи полимербетон.
Стефане къде си брате???
Когато се опитвате да се заяждате само за спорта и да нагрубите човек пишете каквото ви падне.
Къде в моето мнение има подобно твърдение, че правят само щампи и то без цимент. Когато водите "диалог" старайте се да се придържате към истината на това, което се пишете .

Специално преработени Портланд цименти, това пише и никъде не го оспорвам, но прочети и другите съставки, без които плочата нямаше да държи на вода, от там и на замръзване.
Примера, който си дал на колега, м/у другото, го прочетох в последствие и то защото се учудих на ехидното ти мнение спрямо мен и потърсих причина, та този пример, няма нищо общо с това което даваш в клипа.
Споменаването на химикал за по лесно отмиване, като не казваш какъв и от къде да го купи, не прави сместа по здрава от към замръзване, което е най важното за циментови покрития, независимо какво се използва за добавка, мозайка, чакъл, пясък .

Бъдете малко по коректни и не се заяждайте така на дребно за щяло и не щяло !
Примери за заминали покрития под път и над път. Измиването с пароструйка на повърхностният слой от цимент само ускорява процеса на разпадане на покритието, без допълнителни компоненти, за които ти въобще не споменаваш.
Пясък, чакъл, цимент, кой от тези материали ще спре хигроскопичността на покритието и ще спре навлизането на вода, а от там и задължително спукване и разпадане на това покритие ?

Давате акъли без покритие, за чужда сметка, нали не е във вашия двор ! Цимент вода не пази, единствено прекалено гладка повърхност предпазва във времето подобни настилки, а ти го оголваш като с това допринасяш за по бързото разпадане .

пп
Полимерни глупости ??? Това пишеш ти, а това е същността на процеса на отливане в този случай !!!
alekghe - специалист
_Любител написа:
Някой правил ли е/ има ли мита мозайка да сподели опит. Иска ми се да направя една площадка от около 7-8 квадрата по тоя начин, но само съм виждал няколко готови варианта :?
Здравей!Това което описваш е настилка тип"Поли бетон".Технологията е следната: приготвяш основата за настилката,след това полагаш арматура и накрая полагаш самата настилка.След полагането повръхността на настилката се обработва с химия, която забавя свързването на повръхностният слой.На следващият ден този несвързал пласт се отмива и се обработва с дълбокопроникващи инпрегнатори,които предпазват настилката от проникване на вода и последващо разрушаване на настилката.Сместта от която е направена настилката осигурява и различната визия.Ако сместа е оцветена, то и настилката става цветна.Ето ти и няколко снимки с различни фракции.
Успех!

Прикачен файл

Изображение0175.jpg
Изображение0175.jpg (65.5 KиБ) Видяна 20238 пъти

Прикачен файл

IMG_0137.jpg
IMG_0137.jpg (185.63 KиБ) Видяна 20266 пъти

Прикачен файл

IMG_0465.jpg
IMG_0465.jpg (151.09 KиБ) Видяна 20266 пъти

Прикачен файл

Изображение0139.jpg
Изображение0139.jpg (94.15 KиБ) Видяна 20266 пъти

Тема "Мита мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: