• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
velsi - Почетен майстор
PCL82 написа:
Важно е е като чукнеш по спиците да имат еднакъв или повтарящ се по определена схема звук. Ако не звънят добре са отпуснати.
Само моля те не прави това! :prayer:
Kirilpm - специалист
Мене ме е страх да не скъсам някоя,че са доста поръждясали,каплата бяга с доста..Аз съм гледал как един майстор върти гумата спира я разхлабва едните затяга срещуположните и така.
null - специалист
мога само да предложа "библията" за наплитане на капли
http://www.sheldonbrown.com/wheelbuild.html
viking - напреднал
Момчета взех ултрата. Модела е ултра спринтер черна = на крос спринтер. Мн е готино сега умувам как да си монтирам педалите, май трябва глух ключ а нямам :?
:roll:
kendal - специалист
Shotik и аз имах чопър с вътрешни скорости ,и още го имам ,но съм му загубил осичката която сменя скоростите.Доколкото си спомням вадеше се лесно от главината, ако не Ви затруднявам бихте ли ми направили чертежче с въпросния детайл.
mladkal - майстор
viking написа:
Момчета взех ултрата. Модела е ултра спринтер черна = на крос спринтер. Мн е готино сега умувам как да си монтирам педалите, май трябва глух ключ а нямам :?
:roll:
не е "глух" ключ... На теб ти трябва от онези едно време дето се продаваха за "Балканче" или обикновен гаечен ключ, който обаче е взет на шмиргел странично и е изтънен, така че да влезе между педалаа и курбела.

Прикачен файл

педал.JPG
ей тук където съм заградил с червеничко има едни засечки, които се хващат с ключа и педала се завинтва за резбата на рамото(курбела) върти ми се нещо за обратна резба, но не съм убеден..нека Шотик каже, по вещ е във велосипедите, а и аз отдавна не съм се
педал.JPG (16.94 KиБ) Видяна 19659 пъти
Последна промяна от mladkal на вт юни 15, 2010 8:42 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Лесно ще ти направя чертеж,но като че ли има разлика в резбата на различни серии от главините.Разглобвал ли си главината ,запознат ли си с чарковете вътре ?
Аз съм разглобвал и трябва да ти кажа ,че е много фина работа и трябва да се внимава много .Като опит може да направиш да вкараш спица в отвора на оста и да опиташ да навиеш,без да пресилваш и да разбереш дали е този размер резбата,ако не задържа и изпуска като опънеш ,пробвай с метчик М 2.5 мм ,също внимателно.
Аз ще развъртя оста на моето колело и ще я скицирам.А дали ще намериш верижката ,която е гъвкавата връзка между тази ос и жилото ?
shotik - майстор
mladkal написа:
viking написа:
Момчета взех ултрата. Модела е ултра спринтер черна = на крос спринтер. Мн е готино сега умувам как да си монтирам педалите, май трябва глух ключ а нямам :?
:roll:
не е "глух" ключ... На теб ти трябва от онези едно време дето се продаваха за "Балканче" или обикновен гаечен ключ, който обаче е взет на шмиргел странично и е изтънен, така че да влезе между педалаа и курбела.
Десния цензура е с десна резба и се върти по часовата стрелка ,а левия цензура е с лява резба и се върти обратно на часовата стрелка ,за да се завие към курбела.
Видях и педали с вътрешен шестогран на оста ,тъй ,че вече какво ли не може да се види и по велосипедите.
shotik - майстор
kendal написа:
Shotik и аз имах чопър с вътрешни скорости ,и още го имам ,но съм му загубил осичката която сменя скоростите.Доколкото си спомням вадеше се лесно от главината, ако не Ви затруднявам бихте ли ми направили чертежче с въпросния детайл.
[

Всики размери са в милиметри,за резбата на оста ,която влиза в главината не е нито М 2 нито М 2.5,може би е цолова някакъв размер.

Прикачен файл

P1150904.JPG
P1150904.JPG (164.06 KиБ) Видяна 19630 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: