• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vassenceto - напреднал
Здравейте, напатих се от лоши майстори и сега трябва да се оправям сам.Проблема е ,че ме няма никакъв в електротехниката.Може ли някои любезен човечец да ми нарисува схема(фаза нула земно) как да вържа тези две кутий. Не случайно моля някой да ми я нарисува просто виждал съм схеми в интернет ,но немога да ги разбера а така като някой ми я нарисува мисля че сте се оправя.Знам ,че е занимавка но просто ми е на зор и няма кого да попитам около мен.Благодаря предварително.
moimoimoi - майстор
за девиатор виж тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0&start=15
ако и от нея не схванеш как се връзва ,ще е най добре да си викнеш електротехник
там става дума за двоен девиатор но то е 110% същото

виж и тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0%F2%EE%F0
evil - специалист
Айде ти си дай труда да нарисуваш схематично какви са тези кутий и какви кабели и от къде идват към тях щото нещо не става ясно и аз обещавам да ти нанеса връзките на тая снимка така че да се получи една работеща схема :|
vassenceto - напреднал
Ето това е девиаторната кутия,само че гледам развързаната кръстата кутия и нещо немога да разбера кои кабел какъв е и от къде идва

Прикачен файл

dev..jpg
dev..jpg (16.93 KиБ) Видяна 3375 пъти
PCL82 - майстор
Ето така:

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (15.88 KиБ) Видяна 3351 пъти
blv - специалист
Остава да намериш общия краи на девиатора.
vassenceto - напреднал
а някой може ли да ми помогне по същия начин за кръстата кутия?

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (36.77 KиБ) Видяна 3225 пъти
lenko71 - специалист
За кръстатия ключ май трябват четири жила
PCL82 - майстор
Готово, но за кръстатия ключ беше дал само три проводника, нужни са четири. Дано в деиствителност да не липсва четвърти. Кръстатия просто обръща местата на кореспондиращите два прободника между девиаторните ключове.

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (34.83 KиБ) Видяна 3211 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за девиаторна и кръстата кутия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: