• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
tbmtbm - помощник
привет на всички,
меко казано съм бесен.става въпрос за външна топлоизолация на панел с 5см стиропор.бях се уговорил за за 2 ръце шпакловка,грунд и фасаген.вчера бяха ударили първата ръка шпакловка,отивам днес и какво да видя-директно отгоре без 2 ръка шпакловка и без грунд пердашат директно драскана мазилка.на около 2/3 бяха я направили вече.завършиха я.изглежда красиво,но......притесненията ми са за относно това,че е без грунд и да не се отлепи догодина примерно.та искам да попитам-притесненията ми основателни ли са.

п.с. до момента съм дал съм половината сума,но какво може да се направи вече
п.с.2 изполвани са продукти на EUROMIX-бял цвят шпакловка и мазилка,оня ми обяснява,че били качествани и били на една фирма,и всичко било вътре,няма нужда от грунд.дрбр
Spokoiniq - майстор
Виждал съм драскана без грунд, за една година едни петна избиха, побеля някак отдолу, човека изрева на умряло и плати още една мазилка върху тая, изпуснах забавата, че беше уикенд, та не знам междинно шпакловали ли са или не, но след втория път не е мръднало от 3г.
Dansaver - специалист
гарантирано ще имаш проблеми!!
първо - не може една шпакловка да изсъхне напълно за един ден дори в това топло време
второ - за кафе 3в1 съм чувал, но за мазилка без грунд не съм

само не ми е ясно как така сте се разбрали за фасаген а ти слагат мазилка :| разликата в цената не е малка
tbmtbm - помощник
извинявам се,шпакловката не е правена вчера,а в неделя,драсканата-днес

за цената-и аз се учидих,едно говорихме-друго прави.веднага му се обадих-няма промяна в цената,може би за сметка на 2рата ръка шпакловка и грунда

заради някакви си там 20тина лв грунд....баси
humen - напреднал
Привет, понеже се занимавам с продажби ирекламации на майстори, ще кажа какви са вероятните последици:
Свързващия грунд за полагане на топлоизолационна система служи за:
1. Уеднаквяване на попиващата повърхност
2. Свързващ мост между мазилката и топлоизолационната система ( в повечето случай тои има фин пясък и грапав на пипане)
Възожни последствия:
1. Петнясване (колегата по - горе го я казал вече)
2. Прозиране през надрасканата мазилка( вижда се цвета на шпакловката). Грунда се оцветява в цвета на мазилката или близък до него
3. Най - лошия - разрушаване. Отлепя се на парчета ( мазилката) или като тапет

Да не се бърка фасадния грунд с грун за боя.
Ако имаш нещо може да ми пишеш. Не плащай нищо на майсторите. Накарай ги да свалят мазилката, да прешпакловат, да грундират и тогава да пускат мазилка или да полагат боя. Пълно е мурдари - майстори.
Успех
humen - напреднал
Разбира се материалите за тяхна сметка. И ги накарай да ти съберат празните торби и да ти дадат в края на деня. Защото си мисля, че ще шпакловат с ,,л-на''
ralev - специалист
Ако говориш за суха мазилка в торби която се бърка на място, няма да има проблем. Сухата мазилка е на циментоба основа както и шпаклоката и адхезията на двата материала е добра. За разлика от полимерни силикатни и силиконови мазилки при които грунда е задължителен!
tbmtbm - помощник
да ви кажа честно-незнам в торби ли беше или бака мазилката.от тази драсканата едрата е.шпакловката и мазилката са бели,не става въпрос за прозиране,естиката отвън на "красивия" панел не ме вълнува особено,а да си остане и догодина там,на мястото.свършено е вече и честно да ви кажа-не искам и да си помислям и спомням за това

п.с. ето затова си правя ремонта сам,може по бавно да стане,но......а сега,просто нямаше кой да виси
ebahti - майстор
ralev написа:
Ако говориш за суха мазилка в торби която се бърка на място, няма да има проблем. Сухата мазилка е на циментоба основа както и шпаклоката и адхезията на двата материала е добра. За разлика от полимерни силикатни и силиконови мазилки при които грунда е задължителен!
прав си,на моита къща е такава драскана мазилка в чували,надраскахме я с комшията за 1 ден-направо на шпакловката,като стегна-стана на бетон,няма мърдане,а и не беше скъпа-12лв. чувала...
Dansaver - специалист
tbmtbm написа:
извинявам се,шпакловката не е правена вчера,а в неделя,драсканата-днес

за цената-и аз се учидих,едно говорихме-друго прави.веднага му се обадих-няма промяна в цената,може би за сметка на 2рата ръка шпакловка и грунда

заради някакви си там 20тина лв грунд....баси
за цената на труда - да съвместими са , но за материала?

към humen - на Баумит /а и на други фирми/ грунда си е чисто бял, вярно, че е по-гадно, но виждаш много добре ако някъде си пропуснал в полагането
относно махането на положената мазилка, за мен това е мисия невъзможна след 24часа. Алтернативите са:
- боядисване с фасаген или силиконова боя
- запълваща ситна мазилка
- шпакловане на ново с мрежа и последващо покритие
Но всички тези процедури може да ги направиш по всяко време така, че за момента остави нещата така и ако има само козметични проблеми е само въпрос на естетика!

А за майсторите да са живи и здрави! Виж мотото под текста ми и не си трови живота.

ПП Вчера минах покрай един блок - тъкмо свършваха с шпакловката на изото на един апартамент. Тая вечер пак минавах от там - вече беше с положена драскана мазилка............
  • 1
  • 2

Тема "Драскана мазилка без грунд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: