• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
Ами така е, народа бърза.По технология, всички производители на системи дават поне 10 дена съхнене на шпакловката преди грунд и мазилка, ама какво да се прави.Когато си правих моята изолация, след като я шпакловах си съхна около 10 дена, след това грундирах и направих мазилката, ползвах на СТРОМ 21 сухата, в торбите, бяла.До сега не е мръднала.
Какво ме учуди обаче, макар, че е бяла и постоянно вече 4 години я блъска дъжд, сняг и вятър, изобщо не се е зацапала, стои си бяла.
ср юли 21, 2010 6:44 amhumen написа:
Привет, понеже се занимавам с продажби ирекламации на майстори, ще кажа какви са вероятните последици:
Свързващия грунд за полагане на топлоизолационна система служи за:
1. Уеднаквяване на попиващата повърхност
2. Свързващ мост между мазилката и топлоизолационната система ( в повечето случай тои има фин пясък и грапав на пипане)
Възожни последствия:
1. Петнясване (колегата по - горе го я казал вече)
2. Прозиране през надрасканата мазилка( вижда се цвета на шпакловката). Грунда се оцветява в цвета на мазилката или близък до него
3. Най - лошия - разрушаване. Отлепя се на парчета ( мазилката) или като тапет

Да не се бърка фасадния грунд с грун за боя.
Ако имаш нещо може да ми пишеш. Не плащай нищо на майсторите. Накарай ги да свалят мазилката, да прешпакловат, да грундират и тогава да пускат мазилка или да полагат боя. Пълно е мурдари - майстори.
Успех
Здравейте! Нов съм във форума ако някой може да ми помогне имам минерална мазилка на Вебер и искам да я оцветя ,но не знам как, колко оцветител да сложа? А грунда е на Крафт безцветен.
  • 1
  • 2

Тема "Драскана мазилка без грунд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: