Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ribnikolaevi - майстор
Има ли надежден начин за решаване проблема, показан на снимките без подмяна на тръбите (балончетата на средната тръба)?
Тия балончета ми се струват опасни, особено ако се пукнат, ще си имам приятелски разговори със комшиите под мен. :lol:

Прикачен файл

P1030373_800x600.jpg
P1030373_800x600.jpg (41.7 KиБ) Видяна 6832 пъти

Прикачен файл

P1030374_800x600.jpg
P1030374_800x600.jpg (48.05 KиБ) Видяна 6832 пъти
Spokoiniq - майстор
Това е капка в горния слой на тръбата, отдолу има алуминиева вложна и един още слой.Изрежи го внимателно, и ще се убедиш, че не е пробив, а отгоре е капнало от машината при изтеглянето.Спи спокойно ;)
LazarGanev - "Велик майстор"
Има такива ремонтни скоби, но се намират трудно и няма да ти излезе по-евтино с тях. По добре извикай някой да ти подмени част от тръбата в твоя участък. Мисля, че холендър ще е задължителен. Много интересни балони - не съм виждал такива. А това са тръби Стаби, които трябва да са много здрави. Интересно ми е дали са чешки - можеш ли да прочетеш надписите?
Последна промяна от LazarGanev на нед юли 25, 2010 8:27 am, променено общо 1 път.
naskov - майстор
Това балонче там ли си беше или се появи в последствие?
LazarGanev - "Велик майстор"
Spokoiniq написа:
Това е капка в горния слой на тръбата, отдолу има алуминиева вложна и един още слой.Изрежи го внимателно, и ще се убедиш, че не е пробив, а отгоре е капнало от машината при изтеглянето.Спи спокойно ;)
Не е сигурно че е така - може да има шупли в долния слой и водата да преминава през него, както и през алуминия, който е на решето и да надува горния слой - едното балонче е точно върху отвора на решетката. Ако се спука балончето водата няма да шурне, но може да сълзи. Имал съм подобни случаи на маркуч за 200бара налягане
ribnikolaevi - майстор
Балончетата се появиха впоследствие. Тръбата ще се сменя, въпросът е докато го направя (поради други причини) да не се случи фал.
Какви са тия скоби (торговско или друго име), къде могат да се търсят - за София?
filmatoplo - майстор
Такова Стаби ползвам немско на Вефатерм , до сега не е имало проблеми хем за парно при температура 85 градуса .Каво пише на тая тръба , ползвал съм и турски -пак държът. :?Даже като я гледам -много ми прилича на немската .
Osiris - специалист
Решението е на първата снимка режеш слагаш муфа и лепиш :wink:
dmi - специалист
мале, това е външно, няма грам достъп до вътрешната част на тръбата. Спи спокойно.
ribnikolaevi - майстор
Ето вида на полипропилена:

Прикачен файл

P1030388_resize.jpg
P1030388_resize.jpg (49.11 KиБ) Видяна 6428 пъти

Тема "Некачествен полипропилен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: