• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Чираче - майстор
topche написа:

Някой може ли да ме насочи ...
Вместо да изграждаш цяла инсталация, защо не помислиш първо за саниране - външно. А защо не и вътрешно? Това ще ти е инвестиция веднъж, с ефект в дългосрочен план. И след това електрически конвектори.
Мисли добре, преди да се поставиш в условия на приключения :?
topche - напреднал
Чираче написа:
topche написа:

Някой може ли да ме насочи ...
Вместо да изграждаш цяла инсталация, защо не помислиш първо за саниране - външно. А защо не и вътрешно? Това ще ти е инвестиция веднъж, с ефект в дългосрочен план. И след това електрически конвектори.
Мисли добре, преди да се поставиш в условия на приключения :?
жилищния блок е нов , така че е с външна изолация (не мога да дам точна информация каква)
т.е. отиваме към ковектори ...

и все пак нещо за лъчистото отопление ?
velsi - Почетен майстор
topche написа:
...Климатици - да това е другия ми вариант, но имам предразсъдъци относно здравословността на подобно решение.
Добре де, какво против климатиците имаш? Ние, които се топлим с климатици да не би да сме умрели? Или може би си мислиш, че непрекъснато ходим болни?
topche - напреднал
velsi написа:
topche написа:
...Климатици - да това е другия ми вариант, но имам предразсъдъци относно здравословността на подобно решение.
Добре де, какво против климатиците имаш? Ние, които се топлим с климатици да не би да сме умрели? Или може би си мислиш, че непрекъснато ходим болни?
Не разбира се :)
Казах вече, че това ми е последния вариант , което означава че не го отхвърлям напълно. И така като гледам .. но нека помисля и посъбера информация за ковекторното решение ... :)
velsi - Почетен майстор
Конвенционалното решение при всички положения е 1:1. Плащаш толкова, колкото получаваш. Само при климатиците имаш ефекта да спестяване. Примерно ползваш 1 киловат, а топлината е за 3 или повече. Като прибавиш към това и възможността хем да се топлиш, хем да се охлаждаш в жегите... Ето това прави климатика един наистина уникален уред. Говоря за истински климатици обаче. Пък в крайна сметка ти си решаваш.
pavelari - майстор
topche написа:
Чираче написа:
topche написа:

Някой може ли да ме насочи ...
Вместо да изграждаш цяла инсталация, защо не помислиш първо за саниране - външно. А защо не и вътрешно? Това ще ти е инвестиция веднъж, с ефект в дългосрочен план. И след това електрически конвектори.
Мисли добре, преди да се поставиш в условия на приключения :?
жилищния блок е нов , така че е с външна изолация (не мога да дам точна информация каква)
т.е. отиваме към ковектори ...

и все пак нещо за лъчистото отопление ?
Едното е това, което ти предлагам са нагревателни кабели - немски или финландски... т.е. подово отопление.
Другото е това: http://www.infraswiss.bg/
Двата варианта на най-доброто електрическо лъчисто отопление у нас в момента! Кабели препоръчвам само за баните заради добрата електрическа безопасност и добрата цена спрямо лъчистите панели... Ако имаш душ-кабини може и с влагозащитен конвектор ROTI който е с най-ниска цена...
vanko68 - специалист
Топче,като си се насочил към парното на ток,поне наясно ли си с най-ГЛАВНОТО - очакваните месечни сметки ? Ще се въртиш около 300-500 лв,а дали ти изнася това? Всеки днес се опитва по някакъв начин да свие сметките си за ток, а ти се опитваш обратното....
Ако искаш комфорт на локално отопление,а в това време ниската сметка на климатиците,единственото решение е термопомпа с водно подово отопление,съчетано със слаби водни конвектори за лятното охлаждане.Осигурява се целогодишно и няколко пъти по-евтина топла вода за битови нужди,а лятото пък е безплатна...
Dansaver - специалист
Ами комбинирай тогава климатик с радиатори или конвектори
качествените климатици са сериозна инвестиция, но парно на ток за мене е безсмислена инвестиция.
Преди 12 години спретнах едно такова на кумеца си , но тогава бях на друг акъл, добре, че все още не го ползва тоя апартамент, че сигурно ще ме кара аз да му плащам сметките за ток
то не че ще са много само 12kW е котлето :-D :-D :-D пускахме му отделен кабел и пак изключваше бушони на пълна мощност, да не говорим за прекарването на тръби и другата хамалогия свързана с едно парно пък и апартамента ти не е голям, трябва да намериш място и за котела.
  • 1
  • 2

Тема "парно на ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: