rossenboy - специалист
Добро утро, колеги.
Знам, че има такива теми, но не знам доколко е актуална информацията в тях. Става въпрос за цени на гипсокартон: на конструкция, с лепене, с материали и без тях, само работата. Ако може да ме ориентирате горе-долу, че довечера трябва да дам оферта. За района на София става въпрос.
Благодаря пресварително и спорна седмица на всички.
marto - специалист
Сам не можеш ли да си оцениш труда?? :-D

Пък и 2 еднакви обекта няма,на единия лепенето може да е 3лв а на другия 10лв м/2 ... зависи от сложноста на изпълнението
KnauFer - специалист
констр.(всичко без прегради).цена 6 -7 лв. :)Ако е с вата лев-2 повече
лепане(ако са прави стени по 20 м2 :) ) 3лв.
....Ако ти харесват цените,можеш да ме вземеш да бачкам :) ...
messershmit77 - специалист
колега, тия цени дето си дал,включват ли шпакловката на картоня?
ebahti - майстор
messershmit77 написа:
колега, тия цени дето си дал,включват ли шпакловката на картоня?
Тц :idea:
The_FAN - специалист
KnauFer написа:
констр.(всичко без прегради).цена 6 -7 лв. :)Ако е с вата лев-2 повече
лепане(ако са прави стени по 20 м2 :) ) 3лв.
....Ако ти харесват цените,можеш да ме вземеш да бачкам :) ...

брат.... ти постиш ли ???

то криза ама... я се стегни !!! Кви са тия 3 лева ? Лепене на око ????

ако можеш да работиш такава цена не трябва да даваш, а срещу по-високата цена трябва да се постараеш за максимална прецизност.

Не мога да си обясня - за лепене 3 лв., за вата - 2 лв.
То едното и другото почти еднакво трудоемко идва... ???
KnauFer - специалист
The_FAN написа:
KnauFer написа:
констр.(всичко без прегради).цена 6 -7 лв. :)Ако е с вата лев-2 повече
лепане(ако са прави стени по 20 м2 :) ) 3лв.
....Ако ти харесват цените,можеш да ме вземеш да бачкам :) ...

брат.... ти постиш ли ???

то криза ама... я се стегни !!! Кви са тия 3 лева ? Лепене на око ????

ако можеш да работиш такава цена не трябва да даваш, а срещу по-високата цена трябва да се постараеш за максимална прецизност.

Не мога да си обясня - за лепене 3 лв., за вата - 2 лв.
То едното и другото почти еднакво трудоемко идва... ???

:) лепих скоро и на 2.70 и горивото до обекта от мен ,но ставаше въпрос за 2000м2 а вата съм слагал за левче на м2 ... вчера ми се обади един и като му казах 6 лв. за констр. каза че му е скъпо .. нз вече кви пари да им търся ,но ми е лошо като стоя без работа ,а сметките пристигат .....
The_FAN - специалист
ами ако всички кажем че е 8 лв. цената ?
На тоя дето му е скъпо на 6 лв. какво му остава ?

На мен и луканката на 21 лв. ми е скъпа, ма като ми се яде - отивам и цакам.

Няма да се продавате за мерси бре. 2000 м2 да не се правят по-лесно от 2м2 ? Все е толкова само дето по 1000 се потиш.

Скоро клиент (много известно медийно семейство) ми каза че ще ми прати оферта какви цени да им оферирам за "тяхните" тавани :shock:

Е не се бях смял така. Попитах ги: а искате ли "АЗ" да правя "вашите" тавани ??? С кво тяхните са по-различни от останалите ? Ся да ги прави който иска. Зациклят ли нещата в началото - финала ще е тегав и рисков.

Та примера е - няма значение на кой колко му е евтино или скъпо.
За евтино - да си търси някой "всичко мога", и като стане белята няма да ти спори цените. Един такъв не трябва да ти определя цената за напред. Ти сам трябва да си я знаеш.

Хау !
Chefo77 - майстор
The_FAN написа:
ами ако всички кажем че е 8 лв. цената ?
На тоя дето му е скъпо на 6 лв. какво му остава ?

На мен и луканката на 21 лв. ми е скъпа, ма като ми се яде - отивам и цакам.

Няма да се продавате за мерси бре. 2000 м2 да не се правят по-лесно от 2м2 ? Все е толкова само дето по 1000 се потиш.

Скоро клиент (много известно медийно семейство) ми каза че ще ми прати оферта какви цени да им оферирам за "тяхните" тавани :shock:

Е не се бях смял така. Попитах ги: а искате ли "АЗ" да правя "вашите" тавани ??? С кво тяхните са по-различни от останалите ? Ся да ги прави който иска. Зациклят ли нещата в началото - финала ще е тегав и рисков.

Та примера е - няма значение на кой колко му е евтино или скъпо.
За евтино - да си търси някой "всичко мога", и като стане белята няма да ти спори цените. Един такъв не трябва да ти определя цената за напред. Ти сам трябва да си я знаеш.

Хау !
:2thumbs: :respekt:
ralev - специалист
Всеки знае че хубавото уиски е скъпо, като му се пие плаща. Но като става дума за услуга иска хем хубаво, хем евтино.
А като влезе в кръчмата и няма пари пие шльокавица и си трае, яде му се и пържола но си поръчва Боб. Но нали било криза трябвало хубавите неща да са евтини/не съм видял Бентлитата да ги подаряват/.
Та както знаете да не влизате в заведения в който не можете да си платите сметките, не викайте майстори на които не можете да им платите :-D А на края излиза че маисторите са виновни че са оакали нещата, ами за 2лв. ракия "Цар Киро"
Ха наздраве :partyman: Какво си поръчате това ще пиете! А който си е сварил хубава ракиика евала :drinkers: Но не всеки е майстор

Тема "Цена гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: