• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
vlad0 - специалист
Можеш да минеш и без лайсна, досатъчно е комина да е измазан и лепиш отгоре. Аз бях питал в 5 склада на топливо за лайсната и никъде не бяха чували за нея въпреки че са продали тонове от Wakaflexa.
ebahti - майстор
не ти требват лайсни,само шпакловай комина там където ще лепиш с лепило или циментова шпакловка,за да стане по гладък и си свиркай :wink:
Transporterr - специалист
Transporterr написа:
.. запазих за модел и мостра и ще я снимам :)
vlad0 написа:
. Айде снимай я тая поцинкована ламарина която е изкарала 30 години че още не съм виждал такова животно.
много добре си личи, как е корозирала ламарината в участъците където е подливала вода от шапката на комина, там където не е (от горната страна) е почти като нова въпреки 30те си години :)

Изображение

Изображение

Изображение

на пръв поглед всичко е ясно но.. да влезе убитият :-D
тънкоста явно е във вътрешните ъгли които са някак мистериозно засукани :?
ето тези ползват и някаква мембрана отдолу, под медната обшивка http://www.youtube.com/watch?v=Mb8oapVFVow
в тази връзка всякакви снимки на обшивки са добре дошли :)
k_georgiev1956 - специалист
Благодаря на Владо.
Купих Вакафлекс от Топливо. С децата го поставихме за един час около комина. Чичо Гугул дава и указания как се работи с него. Пасна идеално. Отдолу пече, отгоре вали - няма проблем.
stiv1961 - майстор
k_georgiev1956 написа:
Преди всичко, трябва да кажа, че по пещта и ББКюто всичко сам съм направил (с малко помощ от синовете).
А снимки няма ли да има?
  • 1
  • 2

Тема "Обшивка на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: