Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sasho73 - помощник
Въпросния двигател се бартеросва за монофазен с подобни параметри.
fikata - майстор
sasho73 написа:
Въпросния двигател се бартеросва за монофазен с подобни параметри.
Е, оти ручахме жабетата ?
:-D
lz1wvm - специалист
sasho73 2,2 киловата монофазен мотор се намира трудно.Но дори и да намериш.....пак ще трябва кондензатор.
sasho73 - помощник
lz1wvm написа:
sasho73 2,2 киловата монофазен мотор се намира трудно.Но дори и да намериш.....пак ще трябва кондензатор.
Не съм казал че трябва задължително да е 2.2kw , трябва ми двигател горе-долу с подобни параметри то е ясно че ще ми трябва кондензатор, просто този който имам е със вътрешна звезда и не ми върши работа
novgradski - специалист
...темата е стара,но дали някой е пускал 5,5kw трифазен мотор-на 200V с кондензатори (пусков и работен) с превключване звезда-триъгълник(развъртане-работа)...нещо като "тринодината",но монофазно.От това което прочетох до сега...само така мога да опитам.
Двигателят съм го ползвал за циркуляр с трифазен ток,но сега...няма.
romanpm - майстор
Май имаше ограничение до към киловат :? едва ли ще стане за толкова мощност :|
novgradski - специалист
Най-вероятно ще пробвам този 5,5kw първо на звезда (кондензатори и 220В), да видя: дали ще тръгне...дали ще грее..дали ще върши работа в звезда и без това имам резерв от мощност.
vvventsi - специалист
novgradski написа:
Най-вероятно ще пробвам този 5,5kw първо на звезда (кондензатори и 220В), да видя: дали ще тръгне...дали ще грее..дали ще върши работа в звезда и без това имам резерв от мощност.
развъртай на звезда като тръгне и префключваш на триъгълник!
baretata_7_62 - специалист
Здравейте имам 1 или 2 проблема. Искам да пусна два монофазни ел. двигателя по 1.1kW общо 2.2kW по кабел със сечение на проводниците 3х2,5 квадрата. Проблема е че тока е много слаб м/у фаза и нула 210-215. А в същото време има 3фазен, напрежението м/у фазите е около 360в. Въпроса ми е мога ли да пусна отделно по 1 фаза на всеки двигател и да имат една обща нула със сечение 2,5квадрата? Като разстоянието също не е малко в порядъка на 70-80 метра.
lubomirlz - специалист
Имаш доста проблеми за изчистване, най-големият от който е ниското напрежение, което все пак е в нормите.
Ако ги захраниш от една фаза пада на напрежение в този кабел ще ти е около 15 волта и до двигателите при номинално натоварване напрежението ще е около 190 волта, което е с 13 процента под номиналното им, това е доста за един асинхронен двигател. Въртящият момент зависи от квадрата на напрежението, така че по-добре се насочи към по-дебел кабел или трифазни мотори. Другият вариант е да не натоварваш много двигателите.

Тема "Свързване на ел. двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: