• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
cerrone - специалист
8180 Имам съмнение, че е бял стиропор с дебелина 3-4см - това видях в един участък на калкана на сградата.
todor_velikov - специалист
cerrone написа:
8180 Имам съмнение, че е бял стиропор с дебелина 3-4см - това видях в един участък на калкана на сградата.
ахам,ама на бетонни фундаменти,каквато е плочата се слага XPS :-D
8180 - майстор
cerrone написа:
8180 Имам съмнение, че е бял стиропор с дебелина 3-4см - това видях в един участък на калкана на сградата.
Еми малко е - и по старите, и по новите норми.
Това че е стиропор в случая не го бърка.

Да напомня обаче, нормите са си норми. Практически всеки прави компромис, според възможностите си.
Ако се вписва в довършителните работи по пода и не води до сериозни усложнения с нивата, сложи допълнително 2-3 см. Фибран на проблемния под. Файда при всички случаи ще има.
За технологията, колегите са по-компетентни.
Шумоизолиращите ивици по периферията са излишни, според мен.

П.П. Бих разгледал и вариант допълнителен стиропор отвън в прохода, което би могъл да отложиш във времето.
cerrone - специалист
Здравейте отново.

Голямо мислене му ударих с този наш под, но все не достигам до задоволителен отговор. :?

В по-ранните постове Йорданов2 писа, че при комбиниран под трябва да се отчете различната дебелина на плочки и ламинат - около 10 мм.

Откъде идва тя? От слагането на подложка под ламинат или от нещо друго?

*******
Тъй като купихме гранитогреса вече и имах възможност да го сравня с една мостра на ламинат от 8мм, не забелязвам никаква разлика в дебелината на двата материала - 8 към 8 мм.

Може би единственото, което ми се губи е колко е дебелината на положения гранитогрес заедно със лепилото ??

******
Друг въпрос за размишление е - За да не се вдига общото ниво много да се положат два пласта 5мм подложка за ламинат. Какви са предимствата или недостатъците от изолационна точка?

*****
Забелязах, че технологията на изпълнение на подовете в американските сайтове включва почти винаги използването на дървени плоскости. Оттук и чуденето ми: Как се лепи гранитогрес върху ОСБ или ПДЧ в БГ условия?
jekasus - майстор
cerrone написа:

*****
Забелязах, че технологията на изпълнение на подовете в американските сайтове включва почти винаги използването на дървени плоскости. Оттук и чуденето ми: Как се лепи гранитогрес върху ОСБ или ПДЧ в БГ условия?
http://www.weber.bg/sistemi-za-polagane ... ritie.html Всъщност американските къщи са дървени и за това лепят плочки върху ОСБ. В твоя случай ще трябва да залепиш и ОСБ върху замазката . А по-точно спри да мислиш:-D и залепи гранитогреса , както си го правим в БГ .
Chefo77 - майстор
А дали е удачно на нова кооперация да лепи OSB към замазката без оглед на влажност и да го запечатва отгоре със смес, наситена с вода?
cerrone - специалист
Благодаря на всички за размислите и страстите досега.
Когато човек го прави за първи път пада голямо чудене - кое къде се слага :lol: .... то и в живота е така де....

Американци няма да станем, затова май ще трябва да подходим по български и да забравим за дървени щуротии по пода.

Засега вариантите са два:
1. Правим нищо и лепим и редим директно на плочата :|
2. Редим: (2см фибран+1см гипсофазер+1см теракот) къмто (3 см фибран+ 8 или 10 мм ламинат). Постигаме "емен-емен" равно ниво теракот-ламинат (Жена ми е щастлива :-D Аз съм с *** лева назад и купувам по-малка плазма :? Получава се термомост заради изолацията отдолу, избива мухъл по ъглите, аз продавам плазмата и от заложна къща си купувам един Шилялис и гледам доживот ефирна ТВ :| )

За вариант две: под теракота - да се лепи ли фибро-то за плочата и гипсо-то за фибро-то и с какво е най добре за двете?

П.П. знам, че гипсофазера се слага на два слоя, но ако гоня нивата.....
jekasus - майстор
Вариант 1 и ще изчакаш някоя промоция за по-голяма плазма :-D . Или вместо плазмата си влагаш парички в окачен таван с мин.вата и не топлиш комшията отгоре,че той ще спести парички и ще има по-добра плазма от твойта. :lol:
Chefo77 - майстор
Плазмата НЯМА ДА Я ПИПАШ! :lol: :lol:
Колкото повече - толкова повече. Промоция, на изплащане ... трябва да е голяма :) Ламината може да е 7 мм :wink:
  • 1
  • 2

Тема "съвет за топлоизолация на под - апартамент 1 етаж над проход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: