• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Здравейте , ако може някой да ми каже каква по точно машинка трябва да си купя колкото да режа ламинат , смятам да си слагам на една стая за 1ви път ще правя такова нещо :)
parketmilanov - специалист
циркуляр, зеге .каквото имаш и ти е по изгодно ;)
но според мен ще ти излезне по-евтино да си викнеш майстор имайки предвид че прилични зегета са около 200лв
за циркуляри настолен от 100 до 1000лв :)
а монтажа на ламиниран паркет около 2 до 3 лв на м2
според сезона и фирмата
sstefanov - майстор
Е, за 1 апартамент ще свърши работа и зеге от 20 лв.
amesa - специалист
Разходи се тук: http://napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=50 Май машинката не е единствения въпрос... :-)
Е предполагам , че за 8мм ламинат едно Зеге ще ми свърши работа , сега остава да си намеря , благодаря ;)


"а монтажа на ламиниран паркет около 2 до 3 лв на м2
според сезона и фирмата"

Идеята е в това сам да си го сложа , не защото не ми се дават пари , а защото искам :)
Chefo77 - майстор
Само да не стане така после да викаш майстор да поправя :) Миналата седмица бях на един такъв монтаж ... добре, че момчето не беше потрошило повече от 2 квадрата ламинат преди да се откаже :)
Ако внимаваш и следиш указанията на листовката, надявам се че няма да имаш проблем.
qwerty7 - напреднал
То,голяма философия в реденето на ламината няма.С зеге за 20 лева и малко желание и на съседите може да наредиш.
aiako - специалист
Моята стена понеже има 1 стена - дъга (извита е) с един хартиен шаблон и малко въображение ... го нарязах с флекса - вече година и половина - никакъв проблем :-D
Whiskey - специалист
Здравейте колеги, повдигам темата с няколко конкретни въпроса. Разбирам, че среза, правен от гилотините не е перфектен в долната част на ламелата и изглежда малко грубичко, но това всъщност какъв проблем е? Имам да слагам доста ламинат между 8 и 10 мм и се интересувам само от правите срезове. Имам всякакви зегета, циркуляри, пендули, обаче... няма ли тази гилотина да пести време, шум и най-вече прахоляк? 99% от срезовете ми са прави. Можете ли да препоръчате гилотина, която наистина върши работа и реже без свръх усилия.
chapara - майстор
Ами в САЩ го режат с ролкова машина за плочки, дори с макетен нож, а кога ще ги стигнем не знам?
  • 1
  • 2

Тема "Машинка за рязане на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: