Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Има светодиодни на Kanlux на 220 волта.Едната струва 16 лева.,но не стават за остветление а по скоро за някаква декоративна цел понеже мощноста им е 3-4 вата...Иначе китаииските ментета струват 6 кинта.
mien - специалист
Галски,мойте са на фирма НЕОЛУКС,и при нас струват 4-5 лв,има и на фирма ВИТО-турски около1.5-2.0лв,ти избирй.Вградени са в таван от гипскартон,отгоре е бетон(нямам вата),кухината е около10см а луните+цокалчето около7см,ето виж и самата луна само че нямам цокал да ти го покажа.

Прикачен файл

Image122.jpg
Image122.jpg (39.3 KиБ) Видяна 13390 пъти
morenito - помощник
Трансформатора MICRO 60 на RELCO не е димируем. Има други модели трафофе на RELCO, които се димират.

Освен това димерът GW 20801 може да димира само активен и индуктивен товар, което изключва електронните трансформатори.

Моето предложение за 12V е електронен трансформатор WIND 105 RELCO, който е с вграден димер и може да се управлява от безброй места, посредством лихт бутони. Предимствата са по-ниската цена и запасът в мощността на трафа, а недостатъкът е, че трябва да се тегли допълнителен проводник.

Ако вече си решил да сменяваш на 220V, купувай само маркови лампи (Sylvania, Osram), с другите ще имаш главоболия.

Ако има още нещо - питай.

Успех!
ELEMENTAL - специалист
morenito написа:
Ако вече си решил да сменяваш на 220V, купувай само маркови лампи (Sylvania, Osram).
Абе и те не са много стока.
ELEMENTAL - специалист
А и още нещо, както знаете бях постнал схема на универсален димер.Той си работи и с индуктивен, и с активен( а пък с малка доработка и с капацитативен (какъвто е един електронен траф)) товар.С части за 3-4 лева се реализира прост и същевременно много надежден димер.Не е необходимо да си инженер или някакъв "смахнат жичкаджия" за да запоиш 6-7 части!
morenito - помощник
Само луминесцентните лампи карат много време на 220V, и то само защото не работят на толкова.

Човекът щом си купува ключове и контакти на GEWISS, значи не му пука 3-4 или за 100 лева. Той дава, колкото пари му искат само да изпълни желанието си. Не можеш да накараш такъв човек да обиколи три-четири магазина, да седне вкъщи да запоява и да се чуди как да монтира нещото, което е сътворил (или не точно).

Има си хора и други хора, които приличат на нас с теб.
Galski - специалист
morenito написа:
Трансформатора MICRO 60 на RELCO не е димируем. Има други модели трафофе на RELCO, които се димират.

Освен това димерът GW 20801 може да димира само активен и индуктивен товар, което изключва електронните трансформатори.

Моето предложение за 12V е електронен трансформатор WIND 105 RELCO, който е с вграден димер и може да се управлява от безброй места, посредством лихт бутони. Предимствата са по-ниската цена и запасът в мощността на трафа, а недостатъкът е, че трябва да се тегли допълнителен проводник.

Ако вече си решил да сменяваш на 220V, купувай само маркови лампи (Sylvania, Osram), с другите ще имаш главоболия.

Ако има още нещо - питай.

Успех!
Ееее, мерси, че още някой се включи!
Знаех си, че онези "продавачКИ" никаква не са я свършили, независимо, че бяха обещали да консултират и проверят нещата... Ами, яд ме е! Не сме очаквали такова нещо!

За съжаление нямам електротехническо образование и почти нищо не разбирам от тоци, схеми и пр., така че няма начин да си направя димер сама, нито пък сърпугът ми има и може :lol:

morenito, благодаря ти за предложението, но няма начин за прекарване на допълнителен проводник! Всичко вече е завършено.

Единственото ни желание е да си димираме допълващото осветление, което е с луни!
В момента сме в процес на издирване на луни на 220V, така че, и ако ме ориентирате за магазини, в които освен луната, ще закупя и съотв. фасунга (не съм сигурна за правописа!) няма да е зле.
Оказва се, че и това е трудно откриваемо!
Отделно, че нямаме и време за безкрайни обиколки.

А дали, ако заменим димера с друг на Gewiss (може би модела GW 20813 ) и се вземат други трансформатори ще работи схемата с луните на 12V ?
Изобщо, ако можеш да помогнеш със съвет morenito - би било чудесно!

Не зная вече какво да правим... буквално сме отчаяни от отношението на определени фирми към нас... Но, това се оказва реалността тук... :sad:
emil_v r - майстор
Преди да купуваш каквото и да е , включи лампа 220в 40ва паралелно на изводите за 220в на трафа . врътни птенц. на димера и виж дали лампата и луните плавно намалят . ако е така О К . димера повече нвма да гори . Имам в предвид НЕ импулсен траф . Oт опит ти казвам че и с лампи 220в димера често гори . Тия димери са с такъв бушон , където димера гори и предпазва предпазителя . В къщи единственият регулатор които работи от 15-20 години без проблем е един ключ които превключва лампите от паралел - последователно :sad: Предложението по- горе за диммер с вграден регулатор( 105 ) е наи- добро .
morenito - помощник
Щом сте преминали на 220V вариант, крушките които ви трябват са на цокъл GU10. Струват около 5-6лв, а самия цокъл - около 2лв. Най-малкия ватаж е 25W, но се намират малко трудно, така че най-лесно ще намерите 50W.
Можете да отидете в магазина на ъгъла на "Христо Ботев" и "Цар Симеон". Той е добре зареден и тези неща ще ги има.

Димерът, който имате ще свърши работа при 220V. Няма смисъл да купувате друг

GW 20813 димира електронни трансформатори, но не трябва да е MICRO 60, защото самият трансформатор не позволява димиране.
FOX 105 RELCO се димира и е с около 4лв по-скъп. Също е масово разпространен и ви дава запас в мощността (в смисъл ако в последствие решите, че ви е тъмно, може да смените крушките от 20W на 35W, без да се налага да сменявате трафа)

Успех.
Galski - специалист
morenito, нека обобщя, за да съм наясно дали съм разбрала правилно:

Ако заменим сегашния димер с GW 20813 и вземем трансформатори FOX 105 RELCO - луните ще работят с димера коректно.
В този случай няма нужда от допълнителни проводници, нали?

Идеята ми е, че за нас по- на сметка е да заменим частите, от колкото да купуваме 6 нови луни и да се сдобием с два трансформатора, които за нищо не можем да ползваме...
Благодаря ти предварително за отговора!

Тема "Димер за халогенни луни - проблем! Вече решен!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: