Всички въпроси за вилата.
STO-YAN - специалист
dechev, честита придобивка! Много кураж е необходим за да започне човек такова начинание. Моето мнение е че при тези 60кв.м., при разпределението вътре, което си направил,при изградените колони в
ъглите вързани с плочата на кота+2,70, не би трябвало да имаш проблем.
В горния край на постройката ще е необходим на 99% дренаж. По принцип и Чефо има право но времето ще покаже.
Защо обаче пренебрегна узаконяването? Много "направи сам"- труд и пот са хвърлени. Успех!
dechev - специалист
ЧефоС за сега немисла за узаконяване,а на въпроса защо не съм предварително-ми щото трябваше да дам още 3000 които нямам.По мой си сметки още 5 бона и я завършвам,ама свършиха.Селцето е от 25 човека те по скоро се радват, че некой нещо прави там, а съседите от едната страна са холандци, демек редко се весват за по месец.От дукументи имам- нот. акт, оградна линия,разрешение за строеж на едноетажна дървена селскостопанска постройка с консруктивно становище това последното щото от енергото искаха за да ми вкарат временно захранване, което ще е за постоянно си мисла :?
Илиян Илиев™ - майстор
Ми сега вместо мазилка или пък след измазване отвън накови летви, нещо като дървен сайдинг направи си сам и те ти дървена постройка.
dechev - специалист
Минавало ми е през ума.Тук некой скоро беше качил снимка на сайдинг имитиращ дърво и ми харесваше ма нещо цената не си спомням как беше.
stanimir62 - специалист
Браво колега.За тези пари добре се е получило.Полека лека всичко ще си доиде на мястото.Като чувам колегите туи защо не е така онака каточели те парите ги ринат с лопати,а може и така да е.
Илиян Илиев™ - майстор
dechev написа:
Минавало ми е през ума.Тук некой скоро беше качил снимка на сайдинг имитиращ дърво и ми харесваше ма нещо цената не си спомням как беше.
Кофражни летви минати веднъж или два пъти на абрихт пък каквото стане.

Със сигурност след минаване на някакъв цветен байц резултата ще е задоволителен.

Ще гледаш само летвите да са приблизително еднакъв размер на ширина.
dechev - специалист
Да искараме зимата па, че му мислиме.Къде нема пари, къде па и колата ми строшиа, сега неква друга кошница требе да търсим.
dechev - специалист
Изглед към момента.

Прикачен файл

10 (12).JPG Изолация, малко камък, стълби, колони ....
briko - специалист
=D> =D> =D> Браво и да ви е сладко :partyman:
И аз си мисля да затворя навеса, след като изкарам разрешително за поставяне преместваем обект.
tanosliven - специалист
От всички снимки виждам само ДОБРА работа.БРАВО!!! Много добре се е получило!
Само един въпрос-Видях си сложил изолация на бетона /черния найлон или както се казва в БГ/ за стените нещо ще правиш ли или си направил?

Тема "Вила-направи си сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: