• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ebahti - майстор
За протокола да отбележа че цикленето струва 5лв на м2-поне у наше село :wink: и то с лакирането
valmet - специалист
Съгласен съм,че ако се разтърся ще намеря и по-евтино циклене,но цената ме втрещи.Мога и сам да фугирам но след това отново се цикли.
Наистина си е заслужавала парите тази машинка,новия12,но при мен паркета проспуква когато се стъпи на определено място.Та за това си правя сметката пренареждане,циклене,фугиране,лакиране=на нов ламинат.Естествено,не може да се сравни с естествения паркет,но разликата в цената е съществена.
mim - специалист
аз за себе си предпочитам да ми скърца, отколкото да сложа ламинат :-D
за времето в което ще събера парите да го оправя, толкова ще изтрае и евтиния ламинат, само дето ще съм с парите за 1 ламинат назад и през това време ще ми е гадно, че съм го сложила
Армагедон - специалист
Доста ще трябва да е това време на събиране колежке......
ЧефоС - специалист
mim написа:
аз за себе си предпочитам да ми скърца, отколкото да сложа ламинат :-D
за времето в което ще събера парите да го оправя, толкова ще изтрае и евтиния ламинат, само дето ще съм с парите за 1 ламинат назад и през това време ще ми е гадно, че съм го сложила
Въпрос на вкус, казало кучето, и.....т.н.

Уж тук всеки се пише напредничав, а говорим за технологии от дядо Адамово време. Паркетин, паркетол, фугиране, циклене....

Аз лично предпочитам качествен ламинат, положен върху равна и термоизолирана основа. Все пак това е само едно подово покритие, което има само една цел. А не като тъщата, дето се перчи, че тя е с паркет. Разскърцал се, отворил се от всякъде, НО ПАРКЕТ. Като че ли някой гледа върху какво стъпва, когато отиде на гости. Или му дойдат гости. Голям праз!!!

КУРТОАЗИЯ :lol:
torbalan - Дървен философ
въпрос на вкус... казало котето и ... нататък го знаете...
лафа го има и във вариант за индус и маймуна...

мен ламината не ме кефи, за това сега като правя стаи на втория етаж ще купя евтино чамово дюшаме, ще го залепя за пода и след това циклене и лакиране...
пък да видим какво ще се получи :)

в две стаи имам ламинат вече - ми не ме кефи и тва е...
Chefo77 - майстор
То от ламинат до ламинат има балкан разлика :)
torbalan - Дървен философ
ламината по идея е евтин заместител на дюшамето...

нещо, като пласмасова надуваема кукла...

не ме кефи и тва е...

колкото и хубава да са я направили куклата - предпочитам истинската жена с недостатъците и :)
Chefo77 - майстор
Ти си знаеш ... някои не робуваме на старите завети :)
Я сравни новичко 8 мм Parador-че серия Trendtime 2 със скърцащ изгнил паркетен под ... :) И не ми говори за сиганките от маалата че ще ги любиш :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Нелакиран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: