• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
argonavt - специалист
Браво на автора за интересната тема. Есента на 2007 се запознах с англичаните и разгледах къщата.
В съседното село има други англичани , които са си построили кирпичена къща. Изкупуват стария кирпич от съселяните си , които строят с четворки , разбъркват го наново и си правят калъпи.
Добре, че дойдоха англичаните преди години в България, че малко да се замислим за други строителни технологии без бетон и за забравени стари.

Важно ли е дали има проект в общината конкретната къща, при положение , че може да се защити винаги такъв проект?
hygro - майстор
Хубаво е!

Само едно притеснение имам - тази слама би могла да приюти към хиляда мишки или милион хлебарки, а пръскането с отрови не е решение... :?
complast - специалист
hygro написа:
Хубаво е!

Само едно притеснение имам - тази слама би могла да приюти към хиляда мишки или милион хлебарки, а пръскането с отрови не е решение... :?
И смокове тоже.На село във външното стълбище на нашата къща живееше един 2м смок.
ArturDent - Почти Безобиден
hygro, гледал съм филм за направата за такова нещо. Първо обработваха сламата с нещо за мишки, гъби и против запалване. Всички ел. инсталации се полагаха в метални (медни тръби)

argonavt Просто ми беше интересно дали може да се узакони такова нещо.
Чудя се как би реагирал един архитект, конструктор, строителен надзор и община на такова нещо.
Особено конструктора, който трябва да го изчисли ;)
А за пожарникара сигурно е изпаднал в умопомрачение.
argonavt - специалист
ArturDent , стандартен архитект и конструктор биха реагирали по очаквания от теб начин, но все пак това или нещо подобно може да се одобри.
Георгиев - специалист
Теоретично ако проекта е така направен, че да докаже, че сградата изпълнява всички конструктивни и всички останали изисквния може и да мине. Но.. просто няма как да стане :), никой в общината няма да пусне такова нещо. След като се хващат за всяка линиика във стандартните проекти, една... сламена къща им е добре дошла :D.

Мисля, че най-лесния начин да се узакони е да се води в проекта кирпич. Същата дебелина на "зидовете", всичко, но кирпич. А ти после ако щеш и от кибритени клечки си я строй, като я измажеш с кал все ще "стане" кирпичена :)
toni_g79 - специалист
За мен пък е пълна простотия ,изпълнена от не по-малко тъпи английски селяни.Нищо лично към никой ама бива бива ............
ЧефоС - специалист
На мен ми прилича на опит за саниране на плевня. На дядо ми плевнята беше по-добра. А при съвременните изисквания това няма как да мине. Освен с мнооооого пари. Като реклама. :lol:
torbalan - Дървен философ
цялата работа хубава, но ми се струва, че дограмата е ПВЦ...
язък за барута, както се казва...

узаконяването не би трябвало да е проблем - конструкцията като цяло е дървена, а дървени къщи - бол...
сламата е пълнеж само :)
infomar
Още снимки....

Прикачен файл

1166272549pm0[1].jpg
1166272549pm0[1].jpg (32.48 KиБ) Видяна 11541 пъти

Прикачен файл

1166272199js0[1].jpg
1166272199js0[1].jpg (48.24 KиБ) Видяна 11541 пъти

Прикачен файл

1166271187cl3[1].jpg
1166271187cl3[1].jpg (50.64 KиБ) Видяна 11541 пъти

Прикачен файл

9be7ce9f20ea[1].jpg
9be7ce9f20ea[1].jpg (34.03 KиБ) Видяна 11541 пъти

Прикачен файл

1a74d4d1fde3[1].jpg
1a74d4d1fde3[1].jpg (58.35 KиБ) Видяна 11541 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Построяване къща от слама и кал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: