• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
plmko - напреднал
Здравейте предстои ми пребоядисване на хола и не знам каква комбинация от цветове да направя,за тавана ясно бяло но оттам нататък просто не знам как да избера цветовете...Като подробност имам камина около нея цвета трябва да е един а наоколо друг
KIBRIT - специалист
plmko написа:
за тавана ясно бяло
Защо да е ясно !
При мен две от стените/с дву и трикрилен прозорец/и тавана са прасковен цвят,а другите две са тъмно червени.
plmko написа:
Здравейте предстои ми пребоядисване на хола и не знам каква комбинация от цветове да направя,за тавана ясно бяло но оттам нататък просто не знам как да избера цветовете...Като подробност имам камина около нея цвета трябва да е един а наоколо друг
Интересни готови комбинации има в сайта на dulux.co.uk

Аз лично оттам си избрах последно комбинация и си купих боята от магазин на Дулукс. Цветовете станаха 1:1 спрямо тези в интернет, но все пак зависи от типа на монитора и как е калибриран.
mim - специалист
как да избереш цветовете:

тъмни - ако е огромно помещението
светли - ако е захлупено или ако просто предпочиташ да ти е светло
топли - ако е студена стаята или със северно изложение
студени - ако искаш да ти е "хладно" защото е много горещо
весели - ако ти си весел човек
сиви, убити - ако си юпи с грешни разбирания :-D , или ако имаш много шарени аксесоари

приятно избиране :wink:
Въпросът ми е подобен на този и затова използвам вече готовата тема.
Това е част от големият хол:
Изображение

Този диван вероятно ще преместя на мястото на печката от следващата снимка, а тук ще сложим нов ъглов диван:
Изображение

Това е мястото за хранене (вече без акумолиращата печка, клетката на морското свинче и златистия цветарник)
Изображение

Цветът на щорите и дограмата на прозорците (които сама реставрирах; ох, не питайте с колко усилие и труд, и то на целия апартамент...):
Изображение

Как да комбинирам цветовете в хола?
1. В момента стените са бели, а искам да ги променя.
2. Ще сменяме този диван с нов - ъглов. Какъв цвят дамаска ще подхожда повече?
Мисля си да взема идея от килимите - виждат се зеленикави линии. Смятам да използвам този цвят за акцент. Или пък за стените?
Очаквам предложения и мнения.
toni_g79 - специалист
Принципно добрите бои имат каталог от по 1200 и нагоре цветове и от там си смятайте комбинациите.вземете един каталог с цветове и си комбинирайте.така е малко несериозно да се решат цветовете и нюансите.Пък и вкус другар няма :)
Благодаря за отговора.
Въпросът ми е по-скоро относно дизайнерското решение за цветовете, отколкото за техническото изпълнение на боядисването.
Въртят ми се различни идеи за цвят на стените и на новия диван, но не мога да се спра на конкретна.
Затова търся помощ. #-o
Зная, че за да изглежда добре една стая трябва да има поне 3 цвята - основен, контрастен и акцент.
Очаквам предложения.
Предварително благодаря.
silllveto - Майсторица
Тежка задача... Красоти много, само трябва да избереш, да имаш цялостна концепция за тва как ще изглежда. Казвам, че е трудно, щото обикновено ти хрумва идея, но вижждаш, че с това което има на БГ-пазара не можеш да я осъществиш. Така че боята е най-малкият проблем, а същевременно и мн важна за цялостната атмосфера на дома. Оранжево, жълто събуждат и носят настроение, червеното е ммм..., кара и на пиене, зелено и синьо са си за релакс, уголемяват визуално помещението (ти нямаш нужда, супер е). Пастелните тонове са меки и неангажиращи, особено ако имаш естествени материали(цветове) в стаята.
По мое мнение таванът трябва да е бял (освен ако не правиш гипсартонови декорации), защото това дава светлина на стаята, казвам го от опит.
Относно стила, който предпочиташ, за да получаваш по-конкретни идеи нищо не каза. Нали знаеш, че картинки в нета бол.

Червено, по мое мнение се връзва със всичко, от бяло до венге, черно и цветна дамаска.
Изображение Изображение

Изображение Изображение

Камък, фототапет, молдинг, стикери или просто различен цвят стени. Азиатски, арабски... Бе целият избор е твой! :shock:

Изображение Изображение

Зелено каза...

Изображение

Изображение Изображение
wizli - специалист
Трябва да се има впредвид, че показаните снимки за ДИЗАЙНЕРСКИ, цялото пространство, мебели, аксесоари, цветовете са подбрани предварително.
/Последната снимка става за кръжок по плетене, но не и за живеене.../

В нашия случай мебелите са шарени, паркета и килимите също, ако и стените направи наситен цвят ще получи нервна криза....
Та моите предложения са спокойни цветове, леко приглушени, за да успокоят малко интериора, може и комбинация: хола по-тъмен и сив, кухнята по-светла и ярка.

Прикачен файл

44.JPG
44.JPG (84.42 KиБ) Видяна 29263 пъти

Прикачен файл

Untitled-1 copy.JPG
Untitled-1 copy.JPG (84.37 KиБ) Видяна 29263 пъти

Прикачен файл

22.JPG
22.JPG (83.76 KиБ) Видяна 29263 пъти
kocetoo - специалист
Ужасно, вс едно е от 50 години :(
  • 1
  • 2

Тема "комбинация от цветове за хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: