• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
НИКОЛАИ БОЯНОВ - напреднал
Здравейте на всички коеги.Пускам тази тема с цел,вски да сподели мнение и опит за да си направим горелка на пелети.Мисля че не е невъзможно.Друг е въпроса дали ще излезе по евтино от фабричната,защото един колега сподели мнение че като се купят отделните компоненти които не може да си направим сами ще излезе по скъпо.
mityom - специалист
кво стана бре някой няма ли да наснима някоя горелка и да даде размери на камерата,паничката и другите работи
ivan-avto - специалист
здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:
sian - специалист
ivan-avto написа:
здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:
Колега ако можеш сложи някоя снимка. Каква е горивната камера.
ivan-avto - специалист
sian написа:
ivan-avto написа:
здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:
Колега ако можеш сложи някоя снимка. Каква е горивната камера.
несъм правил снимки в момента няма и с какво .по на татак ще напрвя.просто еда търба около30см i 100ф.распробити равномерно дупки и върхо нея има ощтедна да насочва въздуха.гре доло каро печка на нафта само горивната камера умалена.
Последна промяна от ivan-avto на вт фев 08, 2011 9:38 pm, променено общо 2 пъти.
ivan-avto - специалист
mityom написа:
браво качи и снимките, а за електрониката - ще помагаме с каквото можем
трябват ми само малко параметри на пускане на пелетите прес колко врем пуска .и някои да каже кои са наи кфите палети . с които е патил да пробвам и със тях. и някои модел хубав. аз в момента пробвам с някакви русенски кото няма никакъв етикет
Bulgaria Therm - специалист
НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
Здравейте на всички коеги.Пускам тази тема с цел,вски да сподели мнение и опит за да си направим горелка на пелети.Мисля че не е невъзможно.Друг е въпроса дали ще излезе по евтино от фабричната,защото един колега сподели мнение че като се купят отделните компоненти които не може да си направим сами ще излезе по скъпо.
Ето малко информация да видиш какво правят хората:
http://www.otoplenie.eu/php/statiq.html?id=272
Ако искаш може да я видиш и на живо при нас. Сигурно ще ти дойдат още идеи.
Ето още малко инфо от едни други хора :)
тук са картинките http://www.forumhouse.ru/members/299394-albums5033.html и размерите
тук инфото :yawinkle: http://www.forumhouse.ru/forum136/thread82106.html
Bulgaria Therm - специалист
[quote="НИКОЛАИ БОЯНОВ]

Ако искаш може да я видиш и на живо при нас. Сигурно ще ти дойдат още идеи.[/quote] Да видя ама колко струва?[/quote]

Гледането, съветите и инструкцията на горелката не струват нищо- :)
Bulgaria Therm - специалист
НИКОЛАИ БОЯНОВ написа:
:? хаха безплатен обяд няма.И защо ли ми намирисва на РЕКЛАМА.
Боянов, приемете го както искате. Аз не съм човек, който се бъзика с тук пишещите.
Решили сте да си правите горелка. Аз съм инженер и навремето сме разглобявали американски изделия, за да видим какво правят хората. Много добре знам ефекта от това да видиш нещо направено добре, а и уважавам мислещите и търсещи хора. Да Ви карам случайно да си купите горелката?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: