Напишете въпрос свързан със санирането.
brez - помощник
Каква е технологията:
-----
бетон
------
пароизолация (какво представлява това)
------
вата (каменна или минерална)
------
гипскартон

Иначе за външната изолация е ясна технологията. Ще застъпи нагоре, но все пак плочата на тавана ще си бъде студена. Това което е насипано не го знам какво е, но е слагано преди 20 год. въобще не знам колко е ефективно вече.
lambov - специалист
Комбинирай външна топлизолация с EPS от вън, сложи още перлит върху подпокривното пространство на тавана и тогава си направи таван от гипсокартон и мин. вата. Ако искаш мога да ти направя оферта телефона ми е 0885460097
brez - помощник
lambov написа:
Комбинирай външна топлизолация с EPS от вън, сложи още перлит върху подпокривното пространство на тавана и тогава си направи таван от гипсокартон и мин. вата. Ако искаш мога да ти направя оферта телефона ми е 0885460097
Всъщност какво е предимството на минералната вата пред екструдирания полистирол?
ЕПС + замазка ми се струва по лесно за направа от вата с гипскартон.
lambov - специалист
По евтино ще ти излезе с картон и така имаш възможност да нивелираш тавана, ще можеш да си сложиш лунички или скрито осветление
brez - помощник
По евтино е относително понятие.
Колко излиза на квадрат в двата случая е въпроса.
lambov - специалист
Външна изолация с 5см. EPS- от 35 до 45лв./м2 в зависимост от крайното покритие.
Прав таван от Гипсокартон е 25лв./м2 до шпакловка.
ТИС на тавана с 5см.EPS 30лв./м2 до шпакловка.
Цените са ти с материали, труд и 5 години гаранция.
brez - помощник
lambov написа:
Външна изолация с 5см. EPS- от 35 до 45лв./м2 в зависимост от крайното покритие.
Прав таван от Гипсокартон е 25лв./м2 до шпакловка.
ТИС на тавана с 5см.EPS 30лв./м2 до шпакловка.
Цените са ти с материали, труд и 5 години гаранция.
При това положение разликата в цената за 80 м2 е 400 лв.
Значи ще правя изолация с EPS. А колко струва шпакловката на тавана?
lambov - специалист
Цените са с шпакловка, от теб само боядисването. :wink:
BobyB - специалист
brez написа:
Прегледах темите по въпроса, но не намерих отговор, за това пускам тази тема.

Става въпрос за блок с ЕПК. Апартамента е на последен 14 етаж. Площ около 84 кв.м. Над него има въздушна възглавница около 1 м висока. Там има тръби за парно, вентилационни тръби и т.н. Има насипан перлит предполагам с дебелина към 2-3 см. в момента.
Въпроса е каква изолация да сложа на тавана. За момента имам следните предложения:
- Външна т.е. над тавана да сложа 5 см. водонепропусклива. Ще стане сравнително лесно, защото все едно я слагам на пода. Там не се ходи много, така че мога да я оставя и така, но не знам дали няма да се разпадне с времето и как да я закрепя.
- Вътрешна т.е. на тавана, като така ще трябва да направя таваните на ново. Не знам каква трябва да е изолацията, каменна вата, минерална вата, екструдиран полистирол или нещо друго? Трябва ли да е паропропусклива и ако да, тогава няма ли да кондензира парата на студената плоча?
- Важно е и каква би била приблизителната цена на двата варианта.

Ще слагам и външна изолация на стените със сигурност, ако и това има значение.
Най евтино и ефективно ще е да сложиш 20 см лека вата отгоре. Перлита ако е 2-3 см не е никаква изолация, с 20 см вата нещата стават съвсем други. И е под 10 лв на м2, няма нужда от майстори, шпакловки, глупости...
brez - помощник
BobyB написа:
Най евтино и ефективно ще е да сложиш 20 см лека вата отгоре. Перлита ако е 2-3 см не е никаква изолация, с 20 см вата нещата стават съвсем други. И е под 10 лв на м2, няма нужда от майстори, шпакловки, глупости...
А защо трябва да топла плочата на тавана?
Освен това тази вата трябва да я покрия с нещо, и т.н. има тръби и какво ли още не. Цената на края ще ми легне същата.

Тема "Топлоизолация на таван на последен етаж от блок." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: