Съвети за начинаещи готвачи.
torbalan - Дървен философ
Илиян Илиев™ написа:
Като стана въпрос за здраве, какво слагат във въпросните фиксове? От къде се появява този концентриран аромат? :?
Мононатриев глутамат
Илиян Илиев™ - майстор
Благодаря Торбалане.

Демек, ако съм разбрал правилно е нещо безвредно, но все пак изкуствено, като повечето храни към днешна дата.
smlxl - специалист
booooo55 написа:
Да и с фиксовете става хубаво.Ако не ти се занимава много, е добър заместител.
До сега не съм пекъл кюфтета в тавичка.Ще пробвам да видя как стават.
Пробвай задължително. Или по-добре недей... че ще си нонстоп дежурен по кухня :lol: Наистина стават много вкусни. Опитай и това с парченце кашкавал вътре. Важното е каймата да е читава, че иначе замесваш кюфте, а от тавата вадиш супа топчета :-D
booooo55 - специалист
smlxl написа:
booooo55 написа:
Да и с фиксовете става хубаво.Ако не ти се занимава много, е добър заместител.
До сега не съм пекъл кюфтета в тавичка.Ще пробвам да видя как стават.
Пробвай задължително. Или по-добре недей... че ще си нонстоп дежурен по кухня :lol: Наистина стават много вкусни. Опитай и това с парченце кашкавал вътре. Важното е каймата да е читава, че иначе замесваш кюфте, а от тавата вадиш супа топчета :-D
Обещавам,че ще пробвам. :partyman:
silllveto - Майсторица
Извинявай Готвачо, виждам, че си мераклия, но след n-тата тема не се сдържах! Нищо лично и не е моя работа, ама немаш спирка! :rolleyes:
И всички рецепти ли са ти с пилешки/телешки бульон? Как е готвила баба ми без тях? Пък даже са вредни.

ПП: утре очаквам тема "Пържени яйца". :lol:
boltik - специалист
booooo55,май нафлязохме в чужда територия [-o<
booooo55 - специалист
silllveto написа:
Извинявай Готвачо, виждам, че си мераклия, но след n-тата тема не се сдържах! Нищо лично и не е моя работа, ама немаш спирка! :rolleyes:
И всички рецепти ли са ти с пилешки/телешки бульон? Как е готвила баба ми без тях? Пък даже са вредни.

ПП: утре очаквам тема "Пържени яйца". :lol:
Сори ако съм те засегнал или нещо друго.Щом трябва ще спирам.Колкото до бульоните наистина не са задължителни,но придават добър вкус.А бабати сигурно и гсм не е ползвала на времето.Но както и да е.
Поздрави.
ivo_dedko - специалист
silllveto написа:
Извинявай Готвачо, виждам, че си мераклия, но след n-тата тема не се сдържах! Нищо лично и не е моя работа, ама немаш спирка! :rolleyes:
И всички рецепти ли са ти с пилешки/телешки бульон? Как е готвила баба ми без тях? Пък даже са вредни.

ПП: утре очаквам тема "Пържени яйца". :lol:
Колега booooo55 от утре започваш да побликуваш теми "как се монтира дограма", какво публикуваш тия рецепти, това да не ти е раздел "Готварство, туршии и зимнина" :)
biolander - напреднал
Илиян Илиев™ написа:
Благодаря Торбалане.

Демек, ако съм разбрал правилно е нещо безвредно, но все пак изкуствено, като повечето храни към днешна дата.
Аз съм чел някъде, че е доста вреден, даже имал ефект към пристрастяване. Дори съм склонен да вярвам на последното от личен опит.
smlxl - специалист
silllveto написа:
Извинявай Готвачо, виждам, че си мераклия, но след n-тата тема не се сдържах! Нищо лично и не е моя работа, ама немаш спирка! :rolleyes:
И всички рецепти ли са ти с пилешки/телешки бульон? Как е готвила баба ми без тях? Пък даже са вредни.

ПП: утре очаквам тема "Пържени яйца". :lol:
И кое точно им е вредното на бульоните? Баба ти най-вероятно и електричество не е имала, ама това означава ли, че и сега не трябва да го ползваме от солидарност към баба ти...

Тема "Пържени кюфтета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: