Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mladkal - майстор
edemy2001 написа:
А, някой може ли да ми каже от къде мога да си купя леярска пръс?
шамот се казва тази леярска пръст..оттам насетне чичо Гугъл може и да ти даде отговори...
edemy2001 - специалист
mladkal написа:
edemy2001 написа:
А, някой може ли да ми каже от къде мога да си купя леярска пръс?
шамот се казва тази леярска пръст..оттам насетне чичо Гугъл може и да ти даде отговори...
Аз питам не за огнеупорна а за леярска формовъчна пръст! Шамота е огнеупорна пръст за градене на пещ или за закрепване на тухлите в обикновена печка.
mladkal - майстор
същата е ... идеята е да е със максимално ситна фракция. Идеята е й е да държи на високата температура. принципно леяри на месинг, сребро, злато ползват/ ползваме гипс (специален за целта). Той е много ситна фракция и отпечатва и най-дребните детайли....
edemy2001 - специалист
mladkal написа:
същата е ... идеята е да е със максимално ситна фракция. Идеята е й е да държи на високата температура. принципно леяри на месинг, сребро, злато ползват/ ползваме гипс (специален за целта). Той е много ситна фракция и отпечатва и най-дребните детайли....
Дали да отворя нова тема или да продължа тук? Ако модератора реши, че не е мястото тук, ще се съобразя!
Та да попитам още нещо... Доколкото знам трябва да се прибавят още съставки за да стане годна за формуване. Ще ми подскажете ли какво? Трябва ми за алуминиеви отливки с около 1 до 2 кг. тегло. Съвсем съм начинаещ в тази област. Единствената ми информация е от интернет. Направих си пещ с газова горелка и разтопих в нея за проба около килограм алуминий. За метала знам какво да добавя за тънколивкост и за премахване на газовите шупли, но за формовачната пръст не знам почти нищо....
edemy2001 - специалист
Или няма специалисти, или се страхуват да не им открадна занаята....
Здравейте момчета. Аз съм зъботехник и мога да споделя как съм си направил пещ и как лея с хром-никел метал, зилка(сребро) и злато и какви опаковъчни маси използвам.
1.Пещ - в Б-я има няколко производителя на огнеопорни керамични изделия. Купих си готов муфел за пещ с оребрения за реотан с работни р-ри 95/150/165мм. от Балкан сервиз-Русе за 20лв.с доставката 10лв излезе 30лв. Купувате 100гр. кантал 1-1.2мм. за 6лв. намотавате го на кръгла метална пръчка с дебелина 5-7мм. и така си правите реотан, навивате 5см. бяла каменна (стъклена) вата около така намотания муфел, правите метална кутия от 1-2мм. ламарина и пеща е готова, излиза 1.2-2киловата макс. и прави до 1000гр. за 30-45мин., но трябва да я следите за да не нагрее повече и да не я изгорите. Аз съм вложил повече пари - термодвойка до 1200гр. за 65лв. от Естир-Ямбол и терморегулатор до 1250гр. за 64лв. от Викиват,който показва зададена и моментна температура.
2.Във всеки магазин за стоматологични и зъботехн. материали ще намерите всякакъв вид качествени опаковъчни маси за леене на не и благородни метали.
Надявам се да съм бил полезен с инфо.
glupak - специалист
Благодаря! Много полезна информация! Дали няма да се намери някоя снимка?
Като говориш за 1000 грама, какъв материал имаш предвид?
Какво е "опаковъчна маса"
Благодаря още веднъж!
edemy2001 - специалист
bonev13 написа:
Здравейте момчета. Аз съм зъботехник и мога да споделя как съм си направил пещ и как лея с хром-никел метал, зилка(сребро) и злато и какви опаковъчни маси използвам.
1.Пещ - в Б-я има няколко производителя на огнеопорни керамични изделия. Купих си готов муфел за пещ с оребрения за реотан с работни р-ри 95/150/165мм. от Балкан сервиз-Русе за ............
2.Във всеки магазин за стоматологични и зъботехн. материали ще намерите всякакъв вид качествени опаковъчни маси за леене на не и благородни метали.
Надявам се да съм бил полезен с инфо.
Благодаря за информацията!
А, в какво топиш самия метал - не знам точната терминология тигел или пота се нарича? Какво представлява и от къде може да се закупи?
Аз топя алуминий, но вече на два пъти сменям съда в който топя - стоманен съд с 2 мм. дебелина на стената, но много бързо корозира и се пробива. Издържа най-много 4 - 5 разтопявания. Не съм специалист в областта на леярството и твърде много неща не са ми известни как се правят...
А, самата пещ съм я направил на този http://www.youtube.com/watch?v=Q0HTH2nq ... re=related принцип.

Тема "Печка за топене на алуминий и мед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: