Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
SEV - специалист
Дали няма "нещо" което да стабилизира основата и след това да се прави каквото казахте.
skrijo - специалист
А какво представлява този Пластификатор за който съм чувал, че се слага в бетоните и замаските?
Пластификаторите се делят на видове : за по-бързо втвърдяване ,за по-бавно втвърдяване ,против замръзване и др. .Изчисляват се според количеството цимент .
професионал - специалист
SEV написа:
Привет на всички,не знам дали темата е точно за този раздел,но ако съм збъркал моля да бъде преместена.
.Съотношението е следното,50кг. цимент--2 колички пясък--3 колички чакъл..
schuldiner написа:
Бетонът ти, макар и слаб, е в норма.
schuldiner написа:
По рецепта за 1 м3 бетон са 300 кг цимент (330 ако е с филц)
Общо 5 колички материал по 0.06м3=0.30м3,или малко по-малко от една трета от 1м3, от което следва,че са му били необходими около 100кг.цимент на споменатото количество пясък и чакъл.Аз лично когато правя бетон в домашни условия го смятам на1м3-350кг. цимент,колкото до бъркането аз го бъркам така:
  • -Бъркам пясъка и чакъла(филца)
    • -Слагам цимента и пак го бъркам
      -Слагам водата и пак го бъркам до получаване на хомогенна смес.
    Икономията в строителството води до катастрофални резултати!
    • P.S.
    Бъркането на сухо е много по-лесно от бъркането на мокра маса и гарантира хомогенност на материала преди добавянето на водата(просто прехвърлям материала на конус,като внимавам,винаги да изсипвам на върха на конуса-гарантирано перфектно разбъркване).Мокрото разбъркване го правя по-презпръсти.
    Фло - специалист
    Бетона,ако се прави с бетонарка,гравитачно смесване аз го приготвям така:
    1 слагам водата в количество от 50 % от масата на цимента
    2 слагам добавки във водата в зависимост от предназначението на бетона:обикновено за настилка, подложена на външно въздействие 2% от масата на цимента пластификатор калциев хлорид-евтин и достъпен и пускам двигателя да бърка
    3 слагам цимента ,ако е за гореспоменатата външна настилка използвам R 42,5 N от зелените торби, бъркането продължава
    4 добавям пясъка по рецептата
    5 добавям филца по рецептата и бъркам до 2 мин.
    Ако сместта не ми изглежда пластична,добавям много малко вода на око.

    Цимента свързва само около 25 % от масата си вода,останалата се отделя в пространството.
    Водата е основния неприятел на бетона,излишъка от вода го съсипва и той лесно се "озъбва" до година -две.Причината е във водородния пренос или йоннообмена при мокренето с дъждовната вода,която разяжда циментения камък.Затова за подложен на външни атмосферни условия бетон се слагат алкализиращи добавки или буферен разтор в бетоновата смес при приготвянето му.За домашни условия малко водно стъкло или натриева основа ,ама много малко да речем два -три грама на литър от направната вода би повишило рН на разтвора и оттам устойчивостта му. Ако се сложи повече действа като ускорител на втвърдяването.
    SEV - специалист
    Сега като подготвям основата за полагането на замазката да сложа ли в циментовото мляко водно стъкло или малко ц-200,ако да по колко.Благодаря.
    Фло - специалист
    SEV написа:
    Сега като подготвям основата за полагането на замазката да сложа ли в циментовото мляко водно стъкло или малко ц-200,ако да по колко.Благодаря.
    Ако си решил да замазваш с циментена замазка върху стария бетон си първо купи от строителен магазин препарат за връзка стар-нов бетон!Има различни марки и почти всичките са на основа силоксани/съединения на силиция/ разхода им е 150-200 гр на квадратен метър. Нанася се с валяк,четка или спрей според указанията на етикета и после след попиване може да замазваш отгоре с нова циментова замазка.
    rockwall - майстор
    голяма миграция
    Фло - специалист
    rockwall написа:
    голяма миграция
    :yawinkle: Знаеш,че където е бетона,там съм и аз! :drinkers:
    ribnikolaevi - майстор
    Ей, Фло, ти чие произведение си? УАСГ или ХТИ, силикати?
    Поздравления, наистина хващаш материята =D> . И теоретично си подкован, и практически опит имаш!

    Тема "Въпрос относно бетон." | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: