• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
VBG - специалист
Lumin

аз не знам, колко килограма пелети ти трябват за домашно ползване.
Машини, които произвеждат до 250 кг/час са с 7-8 КW и струват около 2300 €.
Машини, които произвеждат до 500 кг/час са с 14-15 КW и струват около 4000 €.
Аз не бих дал 10 000 € и то без ДДС за подобна машина :hot: . Явно мотото ''Ден година храни'' важи в пълна сила.
plamen_peev - специалист
VBG, ъде ги има тия за по 2300 -4000 евро. Дай линк или нещо подобно. Не вярвам да стигнем сени от 400 лева за тон.
Моля още веднъж ако имате инфо споделете. :prayer:
VBG - специалист
Това е български производител на машини за пелети.
http://www.erato.bg/zmm/bg/products.php

plamen_peev
дали под 400 лв/тон може да се произвеждат пелети немога да ти кажа.
Зависи от много фактори : машина, цена на дървеният материал и .....
Има качествени и не толкова качествени машини. Става въпрос за поддръжката на машината.
Голямо значение има и енергийното съдържание на пелетите.
Ти можеш да произвеждаш пелети за 350 лв/т, но с двоно по-ниско енергийното съдържание от тези за 450 лв/т.
Привидно по-евтиното е нe винаги по-евтино.
Малка машина за 100 кг/ч няма как да се съревновава с машина за 1000 кг/ч или с автоматична производствена линия.
Ако имаш познати, които да ти доставят дървения материал евтино, може и да си заслужава производството на пелети.
направи ли вече машината за пелети
vilhemovivi - специалист
Здравейте на всички понеже няма много мнения да попитам някой направили машина за пелети.
Christo - майстор
Здравейте, някой направи ли нещо с машината за пелети? Мисля, че при цена на дървата за огрев от около 60 лв. за кубик до 300-400 лв. за тон пелети по магазините има много място за творчество. Имам доста подробно изследване за проблемите при производство на пелети. За съжаление е на английски. Ако някой проявява интерес, мога да му го изпратя.
xPLOID - помощник
Поради непрестанното поскъпване на отоплението и мошенниците които продават дърва и аз се замислям често за някакъв вид заместител на твърдото гориво.Работя в мебелна фирма и има доста отпарък от аспирациите и се чудя как може да загори ефективно в камина с водна риза или котел.Каква е технологията на екобрикетите дали ще могат да се слепят частици с големина няколко милиметра?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: