Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ribnikolaevi - майстор
Кои крушки за подходящи за подобно осветление, което се пуска с датчик и се предполага често да светват и угасват? Кои крушки ще имат по-дълъг живот, енергоспестяващите или LED?
valqk - специалист
ribnikolaevi написа:
Кои крушки за подходящи за подобно осветление, което се пуска с датчик и се предполага често да светват и угасват? Кои крушки ще имат по-дълъг живот, енергоспестяващите или LED?
Имам наблюдение в/у енергоспестяващите - вече 3-4 месеца не горят... ще видим колко ще издържат. Дано някой сподели от опит, а не на теория как е.
На теория лед-а е с по-дълъг живот, но съм виждал достатъчно лед БОКЛУЦИ, които се скапват на 6м.
Не е ясно :)
velas - специалист
Навремето съм правил доста проекти по електробзавеждане и осветление и ми се струва, че имаш някъде грешка...та дай по-правилната стойност на осв.тела, демек светлинния поток. Струва ми се много невярно 100W нажежаема жичка да е равна на 40W диоди...и как ги докара на цена 70$? :?

По моите сметки инвестицията се изплаща доста по-бързо.
Примерно в банята имам 4 луни * 3 диода * 1W = 12W, на обща цена 50-60лв.
Аналогично ако сложа стандартни 4 луни * 35W = 140W, цена около 25-30лв.

Разликата в консумацията е огромна...всеки сам може да сметне откога ще е на длавера с тока... :mrgreen:

За ксеноните не съм запознат още. 8-[
valqk - специалист
leosat varna написа:
Навремето съм правил доста проекти по електробзавеждане и осветление и ми се струва, че имаш някъде грешка...та дай по-правилната стойност на осв.тела, демек светлинния поток. Струва ми се много невярно 100W нажежаема жичка да е равна на 40W диоди...и как ги докара на цена 70$? :?

По моите сметки инвестицията се изплаща доста по-бързо.
Примерно в банята имам 4 луни * 3 диода * 1W = 12W, на обща цена 50-60лв.
Аналогично ако сложа стандартни 4 луни * 35W = 140W, цена около 25-30лв.

Разликата в консумацията е огромна...всеки сам може да сметне откога ще е на длавера с тока... :mrgreen:

За ксеноните не съм запознат още. 8-[
Ако откриеш грешка в сметките, кажи моля, че внимавах уж като смятах...
За диодите и 100вт крушка:
100W => 1380 lm (5лв айде)


http://www.dealextreme.com/p/10w-850lm- ... -11v-80022
10W => 850lm (12.22лв на брой! 2 са ок и ще светят малко повече от 100вт крушка т.е. 24.44лв+20лв радиатор(компенсира 4те броя диоди) вместо 5лв).
Може би това ми е грешката - приемам, че за 1 стая ми трябват 2*100вт. а смятам, че 100вт крушка е една, но пък се компенсира от радиатора.

това е ако приемем, че наистина дават 850лумена.
поръчвам си два да тествам дали е наистина така :). токувиж съм сложил за 1-2 години навсякъде :)
velas - специалист
Честно, в момента не ми се смята, че... :partyman:

Апропо... не отчиташ цената на лампиона за крушката... :wink: също така и, че 100W крушки няма по магазините...има ама са силно китайски и горят често, демек ще смениш няколко за 1-2-3 години.

Ето например една луна 12W с 1440 лумена (принципно) за 45лв. Ако се сметне цената на 100W крушка + лампион (от евтините), цената им ще е поне 20-30 лв...а разликата в консумацията е над 8 пъти...

Определено разликите в цените не са толкова големи и годинките за изплащане ще са доста по-малко. :)

Апропо(2)...това нЯщо дето си го посочил на сайта е 7000 келвина... :shock: За в къщи не става, освен ако не харесваш да виждаш синьо, разбира се... :roll:
Също така май му е нисичко КПД-то...85 лумена на ват не е стока за мирисане. [-X

Тема "Осветление на коридор с фотоклетки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: