• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
svetliopi44 - Чирак...
Вчера сложих моето вино, обаче времето е кошмар и е студено.
Чудя се за някакъв вариант да го затопля ама какъв. Държа го на остъклен балкон.
Иначе махнах 100% т чепките ,сложих и дрожди френски някакви захарноста на гроздето беше добра та захар не съм слагал .
Колко време от слагането почва ферментацията и какво да правя ако не е почнала.Да отоплявам балкон не ми се ще. Ако го покрия с някакв старо одеало ще има ли ефект. :?
Мислех и зимнина да си направя на балкона ,но след цитата на Крез се отказах , а ми се искаше да си направя кисело зеле. :evil:
stiv1961 - майстор
Моите бидони/един 120-литров пълен със 100 л мерло и един 40 л с 30 л бяло вино/ ги завих като бебенца с аеронайлон и по едно одеало, макар да са в гаража.Вчера заредих материала за ракия/три бидона/ и те са завити като пеленачета :) .После ще снимам.
На последната снимка се виждат мехурчета.На всеки 2-3 минути избълбуква някакъв газ :) А бялото в малкия бидон още мълчи :?

Прикачен файл

161020111484.jpg

Прикачен файл

161020111485.jpg

Прикачен файл

161020111486.jpg

Прикачен файл

161020111487.jpg

Прикачен файл

161020111488.jpg Виждат се вече мехурчетата.
Илиян Илиев™ - майстор
В ракията точка ком споменават за пускане на бутилки с топла вода в мъстта. И съответно заледени за изстудяване. На мен лично не ми се е налагало.
svetliopi44 - Чирак...
Чудесна идея , аз метнах два китеника върху бидона и ако резултат до утре няма ще пробвам с бутилка с гореща вода.
roly - специалист
Що не спите до бидоните да ги греете. O:)
stiv1961 - майстор
Щото нас има кой да ни грее :-D Сега се полагат грижи за да стане винцето по-скоро, че ако жената откаже да ме топли само то ще ми остане :partyman:
Стефко - специалист
stiv1961 написа:
Щото нас има кой да ни грее :-D Сега се полагат грижи за да стане винцето по-скоро, че ако жената откаже да ме топли само то ще ми остане :partyman:
Ако жена ти откаже да те топли, прати я да топли виното. Въобще не приемай отказ, щото виното трябва да ферментира. И после заедно ще го пиете.

Извинявай, просто не се устисках, и се пошегувах. Надявам се, че няма да ми се разсърдиш много.
stiv1961 - майстор
Намекнах и нещо такова обаче тя предложи да ми сложи походно легло в гаража.
Никога не се сърдя на градивната критика.Чуждото мнение винаги помага-трябва да се уважава събеседника.
Стефко - специалист
stiv1961 написа:
Намекнах и нещо такова обаче тя предложи да ми сложи походно легло в гаража.
.

Права е жената. И бидона между Вас - отопление двустранно. :lol:
svetliopi44 - Чирак...
Китеника свърши работа.
Тече ферментация ... дрождите папкат :supz:
Забравих да ви спомена че за пръв път слагам дрожди и дъбов чипс ... надявам се да стане екстра винцето.
Миналата година не слагах нищ и пак стана супер... ама нали трябва на горе да вървим.
Преди да сложа виното опалих бидона с някакви серни лентички ...предполагам ролята им е да обезпаразити бидона...
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: