Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
amivan - помощник
Вчера майстора ми налепи последния ред плочки в банята и днес при фугирането виждам тази пукнатина, от това което прегледах във подобните теми разбрах - вариант 1 - че е подходящо да се изрови или издълбае фугата и после със секач. Отгоре и отляво зад лайсната са фаянсови плочките, а вдясно от проблемната е теракота. Вариант 2 да дупча с бормашина отвори на 1см от фугите, и после пак със секача.
Какво бихте ме посъветвали?
благодаря

Прикачен файл

Спукана.jpg
Спукана.jpg (55.09 KиБ) Видяна 15874 пъти

Прикачен файл

Спукана2.jpg
така малко по добре се вижда
Спукана2.jpg (83.83 KиБ) Видяна 15874 пъти
Spokoiniq - майстор
Плочката е отрязана направо, а пода има наклон или бъркам?И без да е спукана плочката на тоя фаянсаджия бих му турил примката на шията и през балкона да виси за назидание :x
amivan - помощник
Всъщност се касае за баня и - да има наклон, а плочката не е рязана ами стандартна 20/20 не знам защо го решихме с такъв цокъл направо се чудя да къртя / обаче можели съседните да нацъфтят/ или да залепя някакво безцветно фолио и да се правя че я няма
ssi - специалист
Хммм. Ти остави ,че не е отрязал плочката , ами не е засечена със следващата на другата стена.
hkoko - специалист
Здравей амиван!Занимавам се с фаянс от доста години и със сигурност мога да ти кажа, плочката е била спукана преди монтажа.Само дето трудно се е забелязвало, а при съсъхването на лепилото се е получило напрежение и е станола видима пукнатината.За да махнеш само тази плоча вземи макетно ножче и премахни ВСИЧКИЯ фугинат около тази плоча /виждам ,че фугите ти са големи ако ти е трудно с нажа като направиш отвор вземи лист от ножовка/После вземаш не голям чук и натрошаваш смело и безотговорно цялата плоча.Ако лепилото останало по стената опира плътно в съседните плочи не се мъчи да го махаш а само зашкури и залепи другата плоча с силикон.Дано съм ти бил полезен и се надявам че не си давал пари за този"маисторлък"
amivan - помощник
Благодаря hkoko и аз нещо подобно си мисля само ме притеснява ако се реша да изчуквам да не повредя плочата вляво / понеже е ъгъл,а и почти нямам фуга откъм тази лайсна /
Също дали не биха се повредили плочите на гърба на тази стена - половин тухла. Извинете ме че съм така подробен, но сигурно все там ще гледам като си замине майстора, от друга страна ако повредим съседните ще е голяма беля
:?
amivan - помощник
Мина благополучно, отдолу лепилото още не беше втвърдило нали е и от онзи ден :-D
todor_velikov - специалист
и аз имах подобен проблем ,но не търси вината в майстора ,защото повечето плочки са второ или трето качество ,а ги продават за първо.и тази пукнатина се получава в последствие.моли се само и другите да не станат така след време,че на едни роднини им бяха станали така 50 % от плочките в банята. :shock:
SHL - специалист
amivan написа:
Вчера майстора ми налепи последния ред плочки в банята и днес при фугирането виждам тази пукнатина, от това което прегледах във подобните теми разбрах - вариант 1 - че е подходящо да се изрови или издълбае фугата и после със секач. Отгоре и отляво зад лайсната са фаянсови плочките, а вдясно от проблемната е теракота. Вариант 2 да дупча с бормашина отвори на 1см от фугите, и после пак със секача.
Какво бихте ме посъветвали?
благодаря
Здравей,
Бих искал да те помоля да направиш повече снимки на тази баня и ако не е проблем да снимаш и майстора - кажи му че ще го рекламираш и той ще се навие :) Снимай и няколко по детайлни снимки да кажем на вътрешни и външни ъгли в банята. После ги пусни да ги видим. Става ли ?
Profi Stroi - специалист
todor_velikov написа:
и аз имах подобен проблем ,но не търси вината в майстора ,защото повечето плочки са второ или трето качество ,а ги продават за първо.и тази пукнатина се получава в последствие.моли се само и другите да не станат така след време,че на едни роднини им бяха станали така 50 % от плочките в банята. :shock:
Ако плочките са такова качество защо качествата на майстора не са му позволлили да нацели фугата до вратата например
Или е станало случайно
А може да е станало защото са редени за по 8-10 лв за квадрат така като се замисля

Тема "Спукана плочка - моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: