• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ekon1 - напреднал
колеги,трябва да се замислим вече да почистим и комините за сезон 2007-2008.Вариантите са два-коминочистач или запалване.Вапроса ми е следния с какво да го запаля да изгорят саждите?
inkovsv - специалист
Само коминочистач или сам си го почистваш.Саждите не горят и не се занимавай с глупости.
ekon1 - напреднал
тавана ни е гредоред с голям наклон и чесно казано ме е страх да се кача горе за това търсих друга алтернатива
ironlady - модератор
Има едни кубчета, който са точно за тази цел.Действат на принципа на нафталина.Незнам дали си виждал как гори комина, но определено изгаря всичко.Тази процедура е хубаво да се прави от 5-10год веднъж или по често ако комина е мн тесен.Нагара и саждите, който не изгорят падат и от ревизията се почистват.
От кой град си? Трябва да ги има по магазините, там където се предлагат камери и камини/опаковката им е една червена кутиика с размер 15х15
Ако е за Варна и Бургас мога да ти кажа къде точно да отдеш и за си вземеш.
miro_dim - напреднал
кажи къде ги има в бургас
ekon1 - напреднал
от Ст.Загора съм.Понеже съм на 1 ет.ме е страх да не направя някакъв проблем на живеещите над мен кооператори.Все пак тия сажди развиват голяма температура за не определено време.Да не им опадат плочките?
null - специалист
Аз пък се качвам два пъти в годината на покрива да чистя комина (просто за парното ползвам два обикновени комина и се запушват)
Имам си шомпул и топуз на въже. Не е нещо сложно.
Знам, че има начин това да се направи и отдолу нагоре, но тогава няма тежест и вместо въже се използва стоманено жило. Виждал съм как го правят.
escutcheon - специалист
Това с топуза си е класика и няма по-добро ако има достъп до комина!
burningice - специалист
миналата година се подпали комина в блока- не беше чистен от доста време. такава температура разви че изпадаха плочките до последния етаж
ironlady - модератор
ekon1 написа:
от Ст.Загора съм.Понеже съм на 1 ет.ме е страх да не направя някакъв проблем на живеещите над мен кооператори.Все пак тия сажди развиват голяма температура за не определено време.Да не им опадат плочките?
Има и така вероятност, особенно ако са доста саждите.наистина най безопасно е с топуз и въже.

*Таблетите за Бургас може да се намерят :arrow: ул.Транспортна до изхода на Метро ,под автокъща Тони - камини "Дявач" - на гърба има указание как се ползват, освен да съоръжения на дърва се ползват и за котли на нафта -...успех и следвай указанията :!:
  • 1
  • 2

Тема "комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: