• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
ArturDent - Почти Безобиден
johny01 написа:
..,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или ....
Ще прилича на Бош я, нали са една фирма.
Skil написа:
Развитието на Skil се ускорява още повече след придобиването й от Bosch през 1996 г.

Като имаш 5 години гаранция, действай смело.
Не е инструмент, който да ползваш за всекидневна употреба в работата си. Идеята е че дори и да остане 2-3 седмици в сервиза, не е болка за умиране.
johny01 написа:
Здравейте!Гледам темата няма движение,но все пак да се включа с въпрос.Та да започна като другите новобранци:
Баща ми иска електрически верижен трион за някой клон на ранчото или дръвце вкъщи.Не му се дават повече от 100 лв(гледал в Бриколаж брошура Райдър резачка),ама на мен не ми се купуват глупости и ще сложа някой лев от мен.Пообиколих и харесах SKIL 0780 (2000w,35cm Oregon) за 169лв и 5 годишна гаранция в Баумакс,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или цам.Неможах да преценя на бърз поглед,но имаше метален обков на зъбите. http://www.skileurope.com/cataloguegard ... F0150780AA Нищо друго не ми хареса до тия 170 лв,пък и 5 г.гаранция.Дайте някой съвет или мнение как със скилчето или кво да търся за тая пара.Знам че тортата е Макита,а черешката-Деволт(при инструментите,за резачките си нямам понятие),ама жената има тежка ръка и повече от 200лв няма да похарча.
За да не ми опяват взех Райдър 09.Както предполагах,оказа се жив таш**-лее масло кат' Москвич 8ак,вие,бучи,вибрира,веригата се опъва трудно,да не казвам невъзможно с ключ-отверката,която са дали(добре,че имам една 40 сантова) и май е по-нискооборотна от дадените данни.Най-неприятното е,че се зачудва на по-дебели черничеви дърва,но като се има предвид,че веригата(и шината) няма ник'ва марка щампована на нея-к'во да говорим.
Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях.
пп Скилчето се оказа с пластмасово колело.
puh4 - специалист
johny01 написа:
johny01 написа:
Здравейте!Гледам темата няма движение,но все пак да се включа с въпрос.Та да започна като другите новобранци:
Баща ми иска електрически верижен трион за някой клон на ранчото или дръвце вкъщи.Не му се дават повече от 100 лв(гледал в Бриколаж брошура Райдър резачка),ама на мен не ми се купуват глупости и ще сложа някой лев от мен.Пообиколих и харесах SKIL 0780 (2000w,35cm Oregon) за 169лв и 5 годишна гаранция в Баумакс,прилича на евтиния Бош,но зъбното колело,според мен,е пластмасово или цам.Неможах да преценя на бърз поглед,но имаше метален обков на зъбите. http://www.skileurope.com/cataloguegard ... F0150780AA Нищо друго не ми хареса до тия 170 лв,пък и 5 г.гаранция.Дайте някой съвет или мнение как със скилчето или кво да търся за тая пара.Знам че тортата е Макита,а черешката-Деволт(при инструментите,за резачките си нямам понятие),ама жената има тежка ръка и повече от 200лв няма да похарча.
За да не ми опяват взех Райдър 09.Както предполагах,оказа се жив таш**-лее масло кат' Москвич 8ак,вие,бучи,вибрира,веригата се опъва трудно,да не казвам невъзможно с ключ-отверката,която са дали(добре,че имам една 40 сантова) и май е по-нискооборотна от дадените данни.Най-неприятното е,че се зачудва на по-дебели черничеви дърва,но като се има предвид,че веригата(и шината) няма ник'ва марка щампована на нея-к'во да говорим.
Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях.
пп Скилчето се оказа с пластмасово колело.
топлата вода е открита преди 2000 години.
"Та,момчета,ако ще си купувате,а не ви се дават много пари,послушайте съветите от форума,отделете поне 200 лв и вземете зелено Бошче или Спарки,тук добре се изказват за тях."
Беше ли за мен(аз да си решавам) щях да взема Bosch 35S(въртят ги на промоцийки около 200 лв в момента) или Sparky 1840,ама вторият не го видях под 230лв,така че Боша щеше да е в коша.То пак не е много късно...тоя Райдър няма да презимува,ама нямам време да се занимавам с дървата на бащата.
На повечето е известно,че читаво тънко няма;на другите е загуба на време да се обяснява.Хитрите се опитват да открият баланса,а умните да изкарат пара за най-доброто.
valentin112 - специалист
Бих добавил: 200 лв щом са ви излишни , вземете "зелено бошче ' или "райдърче"...еднакво добри /калпави/ са :lol:
dragozow - майстор
Хубавите модели са с метално водещо колело и съединител. Моделите Partner ES 1900 и аналогичния McCulloch PM 1900 струват 240 лв(препоръчителната), аналогичните, но 2200 вата с бърза смяна на шината и веригата са 288 лв. Има ги при всеки дистрибутор и той ще ви каже че са много прости и здрави. Много важно че Баумакс давали 5 години гаранция, тя не ви покрива консумативите така или иначе. Ако се работи с подобна машина няма да изкара и 5 месеца. Не си купувайте "на промоция" по 150 лв, просто за много малко повече пари ще си купите нещо хубаво, за което ще има части и след няколко години. Аз имам при мен моторни по 160 лв, даже съм вдигнал цената, защото поемам гаранцията. Майстора ги гледа с отвращение. За работа работят ама са боклуци. Това Sparky също не е добър вариант, аз съм дистрибутор и не го зареждам, за справка в момента се намира при колеги на 199 лв с втора верига. Хубавите модели на Husqvarna, Stihl, Dolmar(Makita) не ги коментираме, защото са скъпи.
imegogo - специалист
здравейте колеги навил съм се да си взема такъв трион какво ще ми препоръчате до 300 лв трябва ми за рязане на дърва и кастрене в двора марките на които се спрял засега са
Makita
Partner
Mcculloch
valentin112 - специалист
Ако добавиш още 50 лв за това http://husqvarna-svishtov.com/Images/automn2011/236.jpg мисля, че ще е по-добър вариант от всички марки електрически...в момента цената е промоционална. П П забелязах една грешка в сайта им : от 01.09.2011 до 31.13.2011 http://husqvarna-svishtov.com/Companies.aspx...но машинката е на такава цена. Оглеждах я при дистрибутора им в Русе.
dragozow - майстор
Промоцията на Husqvarna e до 31.12, не че после няма да има друга. За тия пари McCulloch PM 2200 или Partner ES 2200, едно и също са. Метално колело, съединител, 2200 вата.
vikingt - помощник
Здравейте,
търся инструмент за рязане на клони на дървета (от стълба), храсти, лози.
Какво ще ми препоръчате?
Какво Ви е мнението за този: http://electron.bg/black-decker-gk1000-p-59808.html
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: